הרבנות תאפשר לנשים לטבול במקוואות ציבוריים ללא נוכחות בלנית

כך הודיעה היום המדינה לבג"ץ בתשובה לעתירה שהגישו 13 נשים, שטענו כי הבלניות מפרות את פרטיותן וכי זכותן לטבול ללא פיקוח. הרבנות: עמדתנו לא השתנתה, המדינה כפתה עלינו

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

הרבנות הראשית והמועצות הדתיות יאפשרו לראשונה לנשים לטבול במקוואות הציבוריים ללא נוכחות בלניות, כך עולה מתשובה שהגישה היום (רביעי) המדינה לבג"ץ. זוהי נסיגה מעמדתה המקורית של הרבנות, המביאה לסיומו של מאבק בן שלוש שנים שניהלה קבוצת נשים בדרישה לטבול במקוואות באופן עצמאי ללא פיקוח.

את העתירה הגיש ארגון "עתים" בשם קבוצה בת 13 נשים, בסיוע ארגון אדוות ותנועת ירושלמים שהקימו יחד תנועה בשם "תנו לטבול בשקט". הנשים טענו כי פעמים רבות הבלניות נוהגות להפנות אליהן שאלות החודרות לפרטיותן, ועמדו על כך כי על פי ההלכה אין חובה להציב בלנית במקווה. דרישתן לטבול באופן אוטונומי עלתה כבר לפני כמה שנים במשא ומתן עם הרבנות והמשרד לשירותי דת, שבסופו הוציא "נוהל שמירה על צנעת הפרט של ציבור הטובלות" המונע הפניית שאלות הפוגעות בפרטיות הטובלת, או כאלה שנועדו לחקור מהי מטרת הטבילה. העותרות טענו כי הנוהל לא נאכף ודרשו מבג"ץ לחייב את המועצות הדתיות ליישמו. לצד זאת, העותרות טענו כי אין די בנוהל ודרשו לאפשר במקוואות הציבוריים גם טבילה אוטונומית, ללא פיקוח כלל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ