עתירה נגד משרד השיכון: מפלה חד הוריות המתקיימות ממזונות בהקצאת דיור ציבורי

משרד המשפטים עתר נגד מדיניות משרד השיכון הנוגעת לחד הוריות עם שלושה ילידם ויותר בעתירה, ואמר כי יש לנקוט מדיניות שוויונית בהקצאת דירות: "קצבת הבטחת הכנסה וקצבת מזונות זהות בסכומן"

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
לי ירון

משרד המשפטים עתר לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב נגד משרד הבינוי והשיכון, בטענה שמדיניותו בהקצאת דירות בדיור הציבורי מפלה אימהות חד הוריות לשלושה ילדים ויותר המתקיימות מקצבת מזונות.

העתירה, שהגיש הסיוע המשפטי במשרד, הוגשה בשמה של עולה חדשה מצרפת, גרושה ואם לשלושה ילדים בגילים 7, 9 ו–11. האם מגדלת את הילדים לבדה, עובדת מספר מצומצם של שעות בחודש כספרית בביתה ומשתכרת 400–600 שקלים. היא התגרשה מבעלה לפני חמש שנים ונקבע כי עליו לשלם לה מזונות בסך 5,000 שקלים. בנוסף, היא החלה לקבל קצבת הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי. לאחר מכן, הגבר ממנו התגרשה פשט רגל והיא החלה לקבל קצבת מזונות מהמוסד, במקום קצבת הבטחת הכנסה. בשל מצבה הכלכלי והיותה מחוסרת דיור, פנתה האשה למשרד השיכון בבקשה לקבל דירה בדיור הציבורי, ונדחתה בנימוק שאינה זכאית לקצבת הבטחת הכנסה או השלמת הכנסה. גם ועדת הערר דחתה את בקשתה עקב זכאותה לקצבת מזונות — אף שגובהן של שתי הקצבאות זהה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ