משרד העבודה מתהדר בירידה במספר ההרוגים בתאונות בניין – אך מסתיר את הרשימה המלאה

לפי נתוני המשרד, במחצית הראשונה של 2017 נהרגו 12 פועלים לעומת 16 בתקופה המקבילה אשתקד, אך אנשי המשרד לא סופרים מקרים ש"הגורמים למותם אינם מוסדרים על ידי מינהל הבטיחות"

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

משרד העבודה והרווחה מסרב לבקשת "הארץ" לפרסם את רשימת תאונות המוות בענף הבנייה. אתמול (ראשון) פרסם המשרד נתונים לפיהם במחצית הראשונה של 2017 נרשמה ירידה במספר ההרוגים בתאונות בנייה – אך אנשי המשרד לא כללו בספירה לפחות ארבע תאונות קטלניות, שלטענתם קרו עקב גורמים שאינם תחת אחריותם.

על פי הנתונים שפרסם משרד העבודה, בין החודשים ינואר-יוני 2017 נהרגו בתאונות בנייה 12 פועלים, לעומת 16 בתקופה המקבילה אשתקד. על פי נתוני הקבוצה למאבק בתאונות בנייה, שעוקבת אחרי כל התאונות המדווחות על ידי המשטרה ומד"א ואוספת מידע מפועלים וקבלנים בשטח - בתקופה זו נהרגו 15 פועלי בניין ולא 12 כפי שמציינים בהודעת המשרד. בשל העובדה שבמשרד העבודה מסרבים לבקשת "הארץ" לפרסום הרשימה המלאה, לא ניתן לדעת אילו ארבעה מקרי מוות מוגדרים על ידי המשרד ככאלה ש"לא תחת אחריותם", ואם מדובר באותה רשימת תאונות שגיבשו הפעילים החברתיים או שישנן תאונות נוספות שלא ידועות לפעילים ולציבור הרחב. יצויין שבמחצית הראשונה של 2015 נהרגו שמונה פועלים, כך שבשנתיים האחרונות נרשמה מגמת עלייה במספר מקרי המוות.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ