פועל שחברו נפל למוות באתר בנייה: אמרנו למנהלים שמסוכן לעבוד בגלל הרוח

זמן קצר אחרי שפועל סיני נהרג באתר בנייה של סולל בונה בירושלים, פועל אחר הקליט סרטון במקום שבו אמר: "אומרים להם לא יכולים לעבוד. עונים שכן לעבוד, והם נשארים יושבים במשרדים"

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
לי ירון

פועל באתר בנייה בירושלים, שבו נפל פועל סיני אל מותו ביום שני, אומר שהפועלים שם התריעו בפני המנהלים שהעבודה במקום מסוכנת בשל רוחות חזקות. "המנהלים כאן, אומרים להם הרוח חזקה מאוד", אמר הפועל בסירטון שצילם באתר, "אומרים להם לא יכולים לעבוד. עונים שכן לעבוד, והם נשארים יושבים במשרדים".

הסרטון, שהועבר למשרד העבודה ולמשטרת ישראל, צולם באתר של חברת סולל בונה בהר חוצבים בעיר. "שואלים למה מנופים נופלים ולמה אסונות קורים? יש בן אדם נפטר, נפל לפני זמן קצר ומת. נכנס בו הברזל כולו. עף מהרוח ומת", אמר הפועל בסרטון, שצולם בשעה שאנשי ההצלה עוד היו במקום. "הם אומרים להם תעבדו, אל תעצרו את העבודה. אנחנו אומרים להם אין אפשרות, לא יכולים לעבוד בגלל הרוח. לעבוד לעבוד, אם לא מוצא חן בעיניך, תעזוב. לוחצים עליהם. אסור לעצור, עובדים כל הלילה. מאתמול הרוח חזקה מאוד ועובדים", הסביר. בעמותת קו לעובד פנו למשרד העבודה בבקשה לבחון את הטענות שנשמעות בסרטון. לצפייה בסרטון שצילם הפועל:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ