משרד הרווחה ישנה מדיניות: ימנע סילוק פעוטות ממעונות יום בגלל חובות של הוריהם

בחודש פברואר האחרון פורסם ב"הארץ" כי עשרות פעוטות עד גיל שלוש מסולקים בכל שנה ממעונות יום המסובסדים ומפוקחים על ידי משרד העבודה והרווחה מפני שהוריהם לא הצליחו לעמוד בתשלומים

לי ירון
ירדן צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
ירדן צור

מנכ"ל משרד הרווחה יקבע נהלים למניעת סילוק פעוטות ממעונות יום שהוריהם לא עמדו בתשלומים. במשרד מתכוונים לאסור על מעונות לסלק פעוטות בסיכון בשל החובות של הוריהם, למפות את היקף הבעיה ולבקש ממשרד האוצר תקציב מוגדל לסיוע לאמהות במצב סוציו־אקונומי קשה, על מנת לעזור למשפחות שאינן בסיכון.

באגודה לזכויות האזרח, שמטפלת בכמה מקרים מסוג זה, פנו לשר העבודה והרווחה חיים כץ בבקשה לאסור הוצאת קטינים ממסגרות חינוכיות מפוקחות ומסובסדות בגין חוב של הוריהם, מתוך הבנה כי מי שמשלם מחיר כבד על הקשיים הכלכליים של הוריו הוא הילד. השבוע השיבו במשרד הרווחה והעבודה לפנייה והודיעו כי ישנו את מדיניותם. "המשרד רואה בחומרה מצב של מניעת שהייה במסגרת לכל פעוט. המשרד יפעל בהקדם לניסוח וקביעת מדיניות אחידה וברורה מול הארגונים בנושא חשוב זה. ייקבעו נהלים אחידים כולל הגדרת מנגנון לבירור המצב הכלכלי של המשפחה ויכולתה לעמוד בתשלום ולהבנת הסיבה לאי־תשלום", כתב ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל המשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ