שופטת העליון בארה"ב השוותה את הדרת הנשים בישראל לאפליית השחורים בארצה

רות ביידר גינסבורג, שביקרה בישראל, נשאלה במפגש עם חברות ארגוני נשים על לימודים אקדמיים בהפרדה, ואמרה: "התקופה של 'נפרדים אך שווים' חלפה מזמן. אם אתה בא למוסד ציבורי, אתה מקבל את הכללים של החברה החילונית"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שופטת בית המשפט העליון בארה"ב, רות ביידר גינסבורג, השוותה את תופעת הדרת הנשים בישראל לאפליית השחורים בארצה. ביידר גינסבורג, שביקרה בישראל, התייחסה לנושא במפגש עם חברות ארגוני נשים מקומיים.

"לארה"ב יש היסטוריה מצערת של הפרדה, מה שכונה אז 'נפרדים אך שווים', כשאפרו-אמריקאים למדו בבתי ספר נפרדים שהיו רחוקים משוויון", אמרה ביידר גינסבורג, שנשאלה על ההפרדה בין גברים ונשים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. "התקופה הזו חלפה מזמן. מוסדות ציבוריים חייבים להיות ניטרליים, ואם אתה בא לשם אתה מקבל את הכללים של החברה החילונית". היא הוסיפה: "בבתי ספר ציבוריים האפליה אסורה, ולכן רבים בקהילות דתיות כאלה מעדיפים בתי ספר משל עצמם, שבהם הם יכולים לעשות כרצונם. אבל אם הם רוצים ללמוד בבתי ספר ציבוריים, אז הם חייבים להיות כמו כולם". גינסבורג ציינה שבארה"ב החרדים אינם לומדים בהפרדה מגדרית: "אני מניחה שאם המספרים אצלנו היו דומים למה שיש בישראל, הבעיה היתה שונה והפתרון היה שונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ