כ-300 אנשי צוות רפואי המטפלים בילדי חינוך מיוחד הכריזו על שביתה

העובדים, המטפלים בכ-600 ילדים הסובלים ממוגבלויות פיזיות קשות, מוחים על הפגיעה בשכרם. בין היתר, הם יפסיקו לקבל שכר במקרה שבו תלמיד הזקוק לטיפול נשלח לאשפוז במהלך היום

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

כ-300 אנשי צוות רפואי המלווים ילדים עם מוגבלויות פיזיות קשות במערכת החינוך, הכריזו אתמול (שלישי) על שביתה ללא הגבלת זמן, שתחל ביום שני הקרוב. הצוות הרפואי כולל כ-170 אחיות סיעודיות, כמאה רופאים וכמה עשרות דיאטניות, המופקדים על ביצוע פעולות רפואיות בכ-600 ילדים עם נכויות קשות במהלך יום הלימודים.

העובדים, המיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית, החליטו לפתוח בשביתה במחאה על פגיעה בשכרם. אנשי הצוות הרפואי מועסקים באופן קבלני דרך חברת פמי פרימיום, המתוקצבת על ידי משרד החינוך. לדברי יו"ר ועד העובדים בפמי פרימיום, אבי שכטר, לפני כחצי שנה הפסיק משרד החינוך להעביר לצוות הרפואי תשלום עבור ימי חופשה במערכת החינוך, כפי שעשה במשך שנים. המשרד גם הפסיק להעביר תשלום עבור ימים שבהם התלמיד הזקוק לטיפול לא הגיע לבית הספר, או במקרה שהתלמיד נשלח לאשפוז במהלך היום. בחודשים האחרונים השלימה חברת פמי פרימיום את משכורתם של העובדים, למרות התקצוב החסר ממשרד החינוך. לאחרונה הודיעה החברה כי תפסיק לעשות כן.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ