פערי השכר בין גברים לנשים במערכת הבריאות הם הגדולים ביותר בשירות המדינה

על פי דו"ח של משרד האוצר, 28% מפרידים בין שכרן הממוצע של הנשים לזה של הגברים שמועסקים כעובדי מדינה במערכת הבריאות ■ במשק הישראלי כולו, מחזיקות נשים ב-36% מהתפקידים הניהוליים ■ פער השכר בשב"ס מסתכם ב-2.4% לטובת הגברים

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
עידו אפרתי

פערי השכר בין גברים לנשים במערכת הבריאות הממשלתית הם הגבוהים ביותר בהשוואה לשאר המגזרים הציבוריים, ועומדים על 28%. כך, השכר הממוצע של גבר במערכת הבריאות הוא 20,462 שקלים בחודש, לעומת 14,817 שקלים שמרוויחה אשה. הנתונים פורסמו בדו"ח הוצאות השכר בשירות המדינה וגופי הביטחון לשנת 2017 בהוצאת משרד האוצר.

המדינה היא המעסיק הגדול ביותר בישראל, וההוצאה על השכר בשירות המדינה, כולל הוצאות עקיפות, מסתכמת ב-178 מיליארד שקל – כמחצית מתקציב המדינה. כך, הנורמות הארגוניות שהיא מקיימת ומנחילה משפיעות על כל שוק העבודה בישראל. מהדו"ח עולה כי פערי השכר בין גברים לנשים בכלל המשק בישראל עמד על 31%, כאשר השכר ממוצע לגבר עמד על 11,928 שקלים בחודש לעומת שכר ממוצע של 7,633 שקלים בחודש לאשה. ואולם, הפערים בולטים גם כאשר מדובר בשירות המדינה, שם מתקיימים מכרזים ותהליכי איתור וקבלה מסודרים, וקיימות בו הגדרות כמו דרגת משרה, תגמול על ותק ומרכיבי שכר נוספים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ