פועל בניין נהרג בתאונת עבודה בגבעת שמואל; 34 נהרגו מתחילת השנה

בר פלג
בר פלג
אתר הבנייה שבו נהרג העובד בגבעת שמואל, אתמול
בר פלג
בר פלג

פועל בניין נהרגו אתמול (רביעי) בתאונות עבודה בגבעת שמואל. לפי ספירת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, ב-2021 נהרגו 34 עובדים בענף הבנייה, ו-30 נוספים בתאונות עבודה אחרות. בתאונות עבודה אחרות נהרגו בשבוע החולף שלושה בני אדם, ובתאונות נוספות בענף הבנייה נפצעו קשה שלושה עובדים.

אתמול (רביעי) נהרג הפועל, אזרח סין, מפגיעת תבנית ברזל בראשו. האתר נסגר זמנית בצו מינהלי, ועד כה איש לא נעצר. באתר של חברת אלקטרה בנייה, שבו התרחשה התאונה, הוצא באחרונה צו בטיחות. החברה מסרה כי הפועל הועסק על ידי אחד מקבלני המשנה בפרויקט, ונמנעה מלהתייחס לפרטי המקרה.

ב-2018 נהרגו ארבעה פועלים באתרי החברה של אלקטרה בנייה. בשנה שעברה אירעו שתי תאונות קשות - באוגוסט 2020 נפצע פועל במצב קשה מפגיעת חפץ באתר בנייה בתל אביב, ובדצמבר נפגע עובד בראשו באורח קשה כתוצאה מנפילת מטען מגובה באתר בנייה ברעננה.

בשבוע שעבר הודיע סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן, על כוונתו להקים רשות בטיחות לאומית בעבודה, שתאחד את כלל הגופים העוסקים בבטיחות בנייה לגוף אחד שיפעל ברשויות המקומיות. גולן אמר כי יאמץ תוכנית של "כוכבי הבטיחות", המדרגת חברות קבלניות לפי רמת הבטיחות שלהן. יו"ר הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה הדס תגרי קראה להחמיר מידית את העיצומים על הפרות בטיחות במקומות עבודה.

מאלקטרה בניה נמסר בתגובה: ״החברה מביעה צער על מותו של העובד, שהועסק על ידי אחד מקבלני המשנה בפרויקט. מאחר והנסיבות נבדקות על ידי הגורמים המקצועיים, אנו מנועים מלהתייחס ספציפית לפרטי המקרה״.

תגובות