העלאת שכר המינימום: "תוספת של 400 שקל בחודש זה לא מספיק"

"עם המשכורת הזו אי אפשר לעשות הרבה", הגיבה מיכל, סדרנית מוצרים בשופרסל בקריית גת, להעלאת שכר המינימום

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

מיכל עובדת כסדרנית מוצרים בשופרסל בקריית גת ומשתכרת שכר מינימום. היא לא מבינה כיצד 400 שקלים ישפרו את מצבה. "זו עבודה פיזית קשה ואני רואה מול עיניי את המחירים הולכים ועולים בתקופות קצרות, כך שעם המשכורת הזו אי אפשר לעשות הרבה", אמרה מיכל, שביקשה לא להזדהות בשמה המלא.

למיכל ולבעלה שני ילדים, אך גם עם שתי משכורת הם אינם מצליחים לכסות את המינוס בבנק. לדבריה, "זה נראה כאילו מקבלי ההחלטות מנותקים ממה שקורה בשטח, כשרק ההוצאות השוטפות של חשבונות ומזון ומשכנתה או שכירות עוברים משכורת מינימום של זוג".

במשך תקופה התלבטה מיכל אם לצאת לעבוד ולהשתכר שכר מינימום, או לשבת בבית. בסופו של דבר, בחרה באפשרות הראשונה. "העדפתי לצאת לעבוד ולהעניק משהו לילדים שלי", אמרה, "אבל המשכורת שלי הולכת על שיעורי עזר לילדים, כי כל מה שאני רוצה זה שהם יצאו מהמעגל הזה".

לדברי מיכל, "הפחד של העובדים הוא שהעלאת השכר תוביל לפיטורים. מצב התעסוקה בקריית גת לא קל, והמנהלים יודעים את זה, כך שפעמים רבות שומעים מהם 'לא טוב לך - תלך'. אני עובדת משבע בבוקר עד חמש, ועוד מבקשים ממני להישאר וכל זה תמורת שכר מינימום. אבל יש לי ילדים ואני רוצה לראות אותם אפילו למעט. עכשיו אני חוששת שזה יהפוך לשיקול כדי שלא יפטרו אותי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ