נוסעים כועסים על הרכבת: "נגזר גורלי לחודשים הקרובים"

יניר יגנה
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה
גילי כהן

השיבושים בתנועת הרכבות פגעו אתמול בסדר היום של אלפי נוסעים ברחבי הארץ. מעבר להפסד שעות השינה, העבודה ואי הנוחות הכללית - נוסעי הרכבת רגזו במיוחד על העובדה שכך הולכים להיראות חייהם בתקופה הקרובה, עד אשר הרכבת תחזור לפעול במתכונת רגילה.

"שלשום כבר ראיתי באתר של הרכבת שנגזר גורלי לחודשים הקרובים", סיפרה ענבר סלע, שנוסעת מדי יום ברכבת מביתה בראש העין לאוניברסיטת תל אביב. תחנת ראש העין שבה סלע עולה מדי בוקר לרכבת היתה בין התחנות שנסגרו אתמול עד להודעה חדשה. "בדרך כלל אני עושה את הדרך בעשרים דקות ברכבת, ועכשיו זה שעה ורבע. זה משבש את אורח החיים לגמרי".

לדבריה, "עכשיו אני צריכה לקחת אוטובוס לפתח תקווה, ומשם אוטובוס נוסף לתל אביב. הנוחות ברכבת זה שאפשר לדעת בדיוק מתי אני אגיע ליעד, ולפי זה אני קובעת משמרות בעבודה. עכשיו הדרך נוראית; הם פשוט הורסים לי את היום. ויותר מטריד מכך זה שאין איך לדעת מתי זה ייגמר. השאירו אותנו באפלה".

גם תושבי דרום השרון, שהתרגלו להסתמך על תחנת הוד השרון-כפר סבא, נאלצו למצוא דרך אחרת להגיע ליעדם. "לרוב, מהרגע שאני יוצא מהבית בכוכב יאיר ועד להגעה לתל אביב עוברת שעה, לפעמים שעה וחצי. היום לקח לי כמעט שעתיים וחצי להגיע לתל אביב", מסביר בר, חייל שנוסע מדי יום ברכבת.

אתמול, הוא מספר, "הייתי צריך לקחת אוטובוס לכפר סבא שעובר בתדירות נמוכה יחסית, ומשם לקחת עוד אוטובוס לתל אביב, שכמובן היה מפוצץ. בתחנות היה לחץ היסטרי, והיו תחנות שבכלל לא עצרו בהן לנוסעים. אני כועס על הרכבת, זה קורה כמעט על בסיס חודשי. כל פעם מבטלים את הקווים, פעם בגלל תיקונים ופעם בגלל שיפורים, זה מעצבן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ