משרד החינוך מבקש לשלול רישיון שניתן לביה"ס פרטי

"בית הספר הפר את החוק ברגל גסה"

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

משרד חינוך הגיש ביום חמישי שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להאריך את המועד שבו ניתן לערער על החלטת ועדת הערר להעניק רישיון לבית הספר הפרטי "חברותא". בערעור שצורף לבקשה נכתב שוועדת הערר "שגתה בקביעתה לתת לבית הספר, אשר הפר את החוק ברגל גסה, רישיון - אשר גם ינציח מציאות של יצירת בית ספר המיועד לתלמידים ממשפחות בעלות אמצעים כספיים משמעותיים בלבד".

חברותא החל לפעול במתחם "מדרשת רופין" שבעמק חפר בשנת הלימודים הקודמת. בבית הספר לומדים כיום כ-80 תלמידים בכיתות ט'-י"א, ומנהליו, ביניהם דרור אלוני, אומרים שהוא יתרחב בשנים הבאות. הלימודים נערכים בקבוצות קטנות ובאמצעות מורים שנבחרו באופן אישי על ידי ההנהלה. שכר הלימוד בבית הספר מגיע ל-35 אלף שקלים בשנה, אך לדברי המנהלים מערך של מלגות מסייע לתלמידים שמתקבלים.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

ההחלטה של ועדת הערר, בראשות השופט (בדימוס) דן ארבל, להעניק את הרישיון לעמותה המפעילה את חברותא, על אף התנגדות משרד החינוך, התקבלה בראשית חודש נובמבר. מתן הרישיון נתפש כניצחון של החינוך הפרטי על הציבורי, ומתן דחיפה להקמת מסגרות פרטיות נוספות. כעבור זמן קצר הוחלט במשרד לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי, אולם שביתת הפרקליטים מנעה זאת. בהנחיית שר החינוך, גדעון סער, הובא הנושא פעמיים לוועדת חריגים של הפרקליטים, שדחתה את הבקשות להגיש את הערעור במהלך השביתה.

בין השאר נטען בערעור של משרד החינוך כי חברותא הגישה את בקשתה המעודכנת להקמת בית הספר במדרשת רופין ארבעה ימים בלבד לפני שנפתחה שנת הלימודים הקודמת, "ועוד בטרם קבלת התשובה מהמשרד, עשתה דין לעצמה ובית הספר החל לפעול ללא רישיון וללא פיקוח". בהתייחס לשנת הלימודים הנוכחית נכתב שחברותא "המשיכה את ההתנהלות הלא-חוקית ורשמה תלמידים נוספים אף כי אין בידיה רישיון כדין".

הערעור מותח ביקורת על החלטתו של השופט בדימוס ארבל, וקובע בין השאר כי הוועדה בראשותו טעתה כאשר קבעה שהקמת חברותא לא תפגע באינטגרציה בבתי הספר הממלכתיים באזור; בכך שחברותא מקיים את תוכנית הליבה הנדרשת; וכן בכך שהתעלמה מהאפשרות שמתן הרישיון יביא "לפגיעה עתידית במוסדות חינוך רשמיים וממלכתיים".

מחברותא נמסר בתגובה: "ככל הידוע לנו המועד להגשת הערעור חלף, ולפיכך אין לנו עניין להתנצחות נוספת בנושא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ