הוריו של התלמיד שטבע בחמי טבריה הגישו תביעת נזיקין נגד משרד החינוך

נתנאל אירני מירושלים טבע בשנה שעברה במהלך טיול שנתי בצפון. הוריו טוענים כי קיבלו מהמשרד דו"ח מרוכך, כדי להקשות על תביעה

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

משפחתו של התלמיד נתנאל אירני מירושלים, שטבע למוות בשנה שעברה במהלך טיול שנתי של התיכון בו למד, הגישה לפני כמה ימים תביעת נזיקין נגד משרד החינוך, רשת "אורט" וחברת "חמי טבריה". בין השאר נטען בתביעה כי משרד החינוך, אשר הקים ועדת חקירה לבדיקת המקרה, מסר למשפחה דו"ח מרוכך בניסוחיו כדי להקשות על הגשת תביעה.

אירני, תלמיד כיתה י' בתיכון אורט "גבעת רם" בירושלים, טבע ב-25 במארס 2009 בבריכת גופרית מחוממת ב"חמי טבריה", במסגרת טיול שערך בית הספר לרמת הגולן. הדו"ח המלא של ועדת הבדיקה מטעם משרד החינוך, אשר פורסם ב"הארץ", גילה כי צוות בית הספר לא יישם חלק גדול מהוראות הבטיחות, ובהן אלה המחייבות נוכחות של מורים בזמן רחצת התלמידים בבריכות.

על פי תביעת הנזיקין, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי עורכי הדין יראון פסטינגר ומנשה קוגוט, מסר נציג משרד החינוך לאחותו של אירני, מירב זמיר, כי דו"ח ועדת הבדיקה שתקבל "לא יהיה הדו"ח המקורי, אלא דו"ח מצומצם, שיוכן עבורם לאחר עריכה, וזאת - כפי שנאמר לה - 'כדי שעורך הדין שלכם לא יעשה מזה מטעמים'".

השוואה בין שני הדו"חות, נכתב בתביעה, "מדגימה את ניסיונות משרד החינוך לרכך את הממצאים והמסקנות" שבדו"ח המקורי. כך למשל, בעוד שהדו"ח המקורי כולל טבלה מפורטת של דרישות בטיחות, שצוות בית הספר היה אמור למלא, תוך קביעה כי רובן לא בוצעו, הרי שהדו"ח שנמסר למשפחה נמנע מלציין זאת. "גם הרשימה הארוכה של המחדלים והכשלים, המופיעה בדו"ח המקורי, צומצמה לרשימה 'מקוצרת', ללא כל הצדקה והסבר", נכתב.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הוא "מביע את צערו על מותו הטראגי של התלמיד. לגופם של דברים, המשרד ילמד את כתב התביעה וישיב לבית המשפט".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ