ש"ס נגד בתיה"ס האשכנזיים: מקימה ועדה שתבדוק אפליית ספרדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תנועת ש"ס נכנעת ללחץ הגובר מצד ציבור מצביעיה, ונרתמת למאבק באפליית מזרחים במוסדות החינוך החרדיים.

שישה חודשים אחרי שיאה של פרשת עמנואל, תנועת הספרדים שומרי תורה הכריזה אתמול על הקמת "ועדת רבנים לענייני חינוך", שתבחן תלונות של תלמידים ספרדים ובני משפחותיהם על אפליה והדרה ממוסדות החינוך - בעיקר אלה המשתייכים למרכז החינוך העצמאי וקשורים לציבור החרדי-ליטאי.

בד בבד, יוזמת תנועת ש"ס חוק שיכפיף את הסמינרים החרדיים הפרטיים לבנות (בגיל תיכון) לרשויות המקומיות, ותקבע אזורי רישום גיאוגרפיים. הרפורמה נועדה לשים קץ לשיטת "המכסות" הוותיקה, שבה נשמרת האוכלוסייה הספרדית במוסדות האשכנזיים היוקרתיים במיעוט.

אתמול פורסמה בביטאון ש"ס "יום ליום" מודעה מטעם מנכ"ל המפלגה, השר לשירותי דת יעקב מרגי, שבה מוצגים כל חברי ועדת הרבנים לענייני חינוך של המפלגה. לכל יישוב חרדי יש נציג בוועדה, והציבור מוזמן לפנות אליהם. "לאחר מקרים כואבים רבים ועקב הנהגה שרירותית ומפלה במוסדות החינוך והסמינרים בשליחות ובעצת מרנן ורבנן שליט"א, תנועת ש"ס תלווה את ההורים החפצים בחינוך נאות ושוויוני לבניהם ובנותיהם בכל הכלים העומדים לרשותה", נכתב במודעה.

המהלכים של ש"ס נעשים על רקע איומיה של עמותת "נוער כהלכה", הנאבקת באפליה במוסדות החינוך החרדיים והגישה את העתירה בבג"ץ עמנואל, לעתור לבג"ץ גם נגד אפליית הבנות הספרדיות בסמינרים לבנות. כזכור, ש"ס ומנהיגה הרב עובדיה יוסף יצאו בעבר בחריפות נגד העמותה ורבניה (בראשם בנו העצמאי של הרב עובדיה, הרב יעקב יוסף), ואולם כעת מתברר שיש לעמותה השפעה רבה על מהלכי המפלגה.

מעמותת "נוער כהלכה" בראשות יואב ללום נמסר בתגובה כי "העמותה ורבניה שמחים על כל צעד חיובי שנעשה בכיוון. אנחנו נהיה שם כדי לוודא שהדברים יורדים אכן לשטח ועוברים מתורה שבעל פה לתורה שבמציאות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ