תושבי דימונה מאיימים כי יחסמו את אספקת המים לעיר

במסגרת מאבקם המחריף בתאגידי המים, קוראים התושבים לממשלה לקבל את תנאיהם

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

שמונה מתושבי דימונה, המכנים את עצמם "ועד הפעולה הארצי", הכריזו על מאבק בתאגידי המים. השמונה איימו כי ביום ראשון הקרוב ישתלטו על בריכות המים וייסגרו את צינורות האספקה הראשיים לעיר, אלא יחוברו מחדש הצרכנים שנותקו ממים בגלל שסירבו לשלם את החשבונות לפי התעריף החדש. בנוסף דרש הוועד כי אחד מחבריו יהיה שותף להחלטות הממשלה בנושא.

יו"ר ועד הפעולה יצחק ג'קי אדרי, סיפר כי חשבון המים שקיבל מהתאגיד גבוה בהרבה מהחשבונות שהיה מקבל בעבר. "המחיר היה חריג במיוחד", אמר אדרי, "ולא נתנו לתאגיד את הוראת הקבע שאנחנו מעבירים לעיריית דימונה. החל מאותו רגע החלתי להכריז על עצמי כסרבן תשלומי מים לתאגידים שהוקמו".

אחד מהתומכים במאבק תושבי דימונה הוא ראש העיר דימונה מאיר כהן. לדבריו, הוא "תומך תמיכה מלאה בארגונים החברתיים ובמלחמתם הצודקת להורת מחירי המים המוגזמים". כהן הוסיף ואמר כי "לכולם ברור הצורך בחיסכון במים, לאף אחד לא ברור מדוע ממשלת ישראל מעלה מחירים במאות אחוזים, אני קורא להם לא להרפות עד שהגזרה המטורפת הזאת תתבטל. זה מאבק שצריך לחלחל למקבלי ההחלטות: שראשי הערים והאזרחים נמצאים בחזית אחת. קיבלנו הבטחה משר האוצר שתוך 45 ימים יהיה שינוי בכל שאלת המים, אני מקווה שהשינוי הזה יהיה דרמטי ויחזיר את המצב לשפיות. אני שמח על כך שאזרחים נאבקים סוף סוף במדינה הזאת נגד עוולות חברתיות".

לדברי אדרי, הממשלה לא הותירה בידי חברי הוועד ברירה, והם נאלצים לנקוט בצעד הקיצוני לאחר שיצאו להפגנות, חסמו כבישים, הבעירו צמיגים וקיימו עצרת - ללא הועיל. "אנחנו משתלטים ומתבצרים בבריכות המים, וקוראים לשר הפנים אלי ישי לתת הוראה לכל תאגידי המים, לחבר בחזרה את הצרכנים שנותקו ממים בגלל שסירבו לשלם את המחיר המופקע".

אדרי הוסיף ואמר כי "אנחנו דורשים משר האוצר וראש הממשלה לצרף את אחד מחברי ועד הפעולה לוועדה שהחליטו להקים בממשלה כדי לבחון את סוגיית המים. אם דרישתנו לא תתקבל נסגור את הברז לכל תושבי דימונה ביום ראשון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ