השבתת הרכבת לדרום מהיום תאפשר קו לשרון

שיבושים בתנועה

אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי

השבתת הרכבות מתל אביב דרומה למשך שבועיים החל מהיום, תאפשר לנייד את הקרונות המובטלים לטובת קווי הרכבת הפרברית בשרון. אלה סגורים זה שבוע, בעקבות השבתת שליש מצי הרכבות מחשש לתקלה מכנית. לפיכך, החל במוצאי שבת הקרוב תשוב רכבת ישראל להפעיל את קו הוד השרון-תל אביב (תחנות סוקולוב-סבידור), עד ה-21 בחודש, לפי לוח הזמנים הרגיל.

החל מהיום יושבתו קווי הרכבת תל אביב-באר שבע-דימונה, וכן קו בית שמש-ירושלים-תל אביב - למשך שבועיים. זאת, עקב ביצוע עבודות תשתית לשדרוג מסילות הרכבת. מדובר בין היתר גם בשדרוג תחנת הרכבת ברמלה ובעבודות שנדרשו במתחם בעקבות גילוי קברים.

במקביל, סובלת הרכבת מהשבתת שליש מצי הרכבות שברשותה (מערכי הקרונועים) בעקבות התלקחות רכבת הנוסעים לפני כשבועיים, והחשש כי ייתכן ומדובר בתקלה מכנית רוחבית בין כלל הקרונועים שבשימוש הרכבת.

צוותי מעבדת הכשל אשר תוגברו בידי חוקר התאונות הראשי של דנמרק עדיין לא הצליחו לאתר את הסיבות להתלקחות. בינתיים, נאלצה הרכבת להשבית את תחנות הרכבת בקווים הפרבריים בשרון, בקו בית שמש-תל אביב, את תחנת ראשונים בראשון לציון ואת קו קרית מוצקין-חוף הכרמל.

הפסקת תנועת הרכבות לכיוון דרום לפיכך, תפנה לרכבת ישראל כמה מערכי רכבת דו קומתיים אותם תוכל להפעיל בינתיים בשרון, אם כי באופן זמני.

מרכבת ישראל נמסר כי היא מצויה עדיין "בעיצומן של הבדיקות לחקירת אירוע הדליקה שאירעה בשבוע שעבר, ופועלת לאתר את מקור התקלה ולוודא את תקינות כלל הקרונועים ולחזור לשגרה מהר ככל שניתן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ