תלונה נגד התוכנית "האח הגדול": מעודדת אלימות מינית נגד נשים

התלונה נשלחה בעקבות דברי אחד המשתתפים בתוכנית, שדיבר על יחסי מין עם נשים חסרות הכרה

יעל געתון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל געתון

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית שלח אמש מכתב חריף ליו"ר הרשות השנייה, מנשה סמירה, בנושא "האח הגדול".

המכתב מתייחס לפרק ששודר ביום רביעי בערוץ 2 ובו הדייר עמיר מציע לדייר יגאל לחפוף את ראשה של דיירת נוספת בדלי. עוד מוסיף עמיר "אל תשכח לדפוק לה את הראש בקיר שתאבד את ההכרה ואז תצא לדרך", ומסביר "כמו חבר שלי, שמחכה לחצי שעה האחרונה של המועדון לראות מי הכי שיכורה. מי שהכי שיכורה הוא מתלבש עליה".

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל לא עבר לסדר היום. "הדברים בעייתיים ופסולים, ועלולים לעודד גברים לאלימות מינית כלפי נשים", נכתב בפנייתם לרשות השנייה. "יש לזכור שביצוע יחסי מין בניגוד לרצונה של האשה וניצול מצב של חוסר הכרה או מצב אחר המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, כמו שכרות, הם בבחינת עבירות אינוס. ההנחיות שנותן עמיר, בין אם נאמרו ברצינות או כבדיחה, פוגעניות ומסוכנות".

באיגוד מספרים שבימים האחרונים נתקבלו תלונות רבות על השידור והם דורשים התנצלות: "זה כמה ימים מתקבלות במרכזי הסיוע פניות של נשים, חלקן צפו בשידור חי של האירוע, שמביעות שאט נפש מהשידור. יש לבצע בירור דחוף של הנושא ולהתנצל בשידור בערוץ 2".

מהרשות השנייה נמסר כי "הנושא נמצא בבדיקה והרשות ממתינה להבהרות מהזכיין בנידון".

אין זו הפעם הראשונה שהתבטאויות מיניות של דיירי בית "האח הגדול" מעלות את חמתם של פעילי האיגודים. בעונה הראשונה התוודה הדייר יוסי בובליל על אקט מיני אלים שביצע בעברו. הווידוי שודר בתוכנית בערוץ 2 ויצר רעש תקשורתי גדול. לאחר השידור פרסמו מנחי התוכנית התנצלות.

מהזכיינית קשת נמסר כי "השיחות המתקיימות בבית ?האח הגדול' מציבות מראה לתופעות חברתיות המתקיימות בחברה הישראלית. הן על הצד היפה והן על הבלתי ראויות. במסגרת דיון ציבורי זה, הובעה ביקורת המוקיעה את הדברים על ידי הדיירים ועל ידי המנחים וכן יתאפשר לקהל בבית להגיב באמצעים העומדים לרשותו. ראוי לציין שעמיר התנצל מספר רב של פעמים והכה על חטא על עצם אזכור המקרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ