המבקר יבדוק את השריפה בכרמל

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

בדיקת אירוע השריפה בכרמל על ידי מבקר המדינה יוצאת לדרך, ובמסגרתה לא מן הנמנע ששרים ואולי אף ראש הממשלה עצמו יידרשו לתת הסברים. אתמול הודיע מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, כי לאחר בחינה ראשונית שהתבצעה במשרדו, הוא החליט לבדוק באופן מקיף את האירוע.

בדיקת המבקר תתרכז בעיקר בארבעת ימי האירוע, ועל פי הצורך ייבדקו גם נושאים שקדמו לאירוע השריפה או שהיו אחריו. בין היתר יבדוק המבקר את סוגיית שריפת אוטובוס השב"ס ובכלל זה נסיבות בואו לאזור השריפה, כיצד הצליח להיכנס לציר, מי היה אחראי לתיחום האזור ולסגירת הצירים וכן סדרי החילוץ.

כמו כן יבדוק המבקר את מוכנות שירותי הכבאות, פעילות הכיבוי והחילוץ בשטח. בנוסף תיבחן סוגיית הכיבוי האווירי, כולל שיתוף פעולה בינלאומי בתחום הכיבוי האווירי, מוכנות משטרת ישראל לאירוע אסון המוני ובתוך כך הפעילות בשטח ועבודת הפיקוד. המבקר צפוי לגבות עדות משורת נבחרי ציבור, בהם שרי הממשלה שלמשרדיהם היתה נגיעה בהתמודדות עם האירוע על נגזרותיו. לא מן הנמנע כי גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלקח חלק פעיל בהיערכות, יידרש לתת למבקר הסברים על התנהלותו. המבקר יבדוק גם את פעילות מגן דוד אדום, צה"ל ובכלל זה את עבודת פיקוד העורף וחיל האוויר, משרד הביטחון והשלטון המקומי. בנוסף הודיע המבקר כי יבחן את מעורבותו של משרד האוצר והאופן שבו תקצב וענה על הצרכים, וכן את נציבות כבאות ארצית ואת מבנה שירותי הכבאות.

לפני כחודש פרסם המבקר דו"ח חמור על מצב שירותי הכבאות, שבמסגרתו קבע כי האחריות לקריסת מערך הכיבוי מוטלת בעיקר על שר הפנים אלי ישי, הנושא באחריות מיניסטריאלית.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ