מבצע העלאת בני הפלשמורה נדחה ברגע האחרון

שתי טיסות ראשונות להבאת בני שבט הפלשמורה ממחנה המעבר בגונדר לא תצאנה אל הפועל בשל סכסוך תעופה בין ישראל לאתיופיה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מבצע העלאת בני שבט הפלשמורה שאמור היה להתחיל היום (שלישי) בוטל ברגע האחרון. ל"הארץ" נודע כי שתי טיסות ראשונות להבאתם של בני השבט, אשר נמצאים במחנה המעבר בגונדר, לא תצאנה אל הפועל בשל סכסוך תעופה בין ישראל לאתיופיה.

העלאת בני הפלשמורה אושרה בישיבת הממשלה לפני כחודשיים, שם הוחלט להעלות ארצה כ-8,000 מבני העדה. הטסתם לישראל נקבעה להתבצע על ידי חברת טורקיש איירליינס, לאחר שחברת התעופה אתיופיאיין איירליינס ייקרה את מחיר הכרטיסים בטיסות הישירות עקב סכסוך תעופה עם ישראל. כעת, שלטונות התעופה של אתיופיה לא אישרו את נחיתת מטוסי חברת השכר הטורקית, אשר אמורים היו להטיס כ-170 עולים חדשים בכל טיסה לישראל.

חברת התעופה האתיופית ביקשה להעלות לחמש את מספר טיסותיה השבועי בקו ארצה. מנגד, ביקשה ישראל לממש את הסכם התעופה בין שתי המדינות ולאפשר ביצוען של טיסות לאדיס אבבה גם של חברת תעופה ישראלית. ואולם, הדבר לא יצא אל הפועל בשל חילוקי דעות לגבי סידורי האבטחה, ורשות התעופה האזרחית של ישראל לא אישרה לאתיופייאן איירליינס להגדיל את מספר הטיסות שלה. החברה האתיופית הגיבה בהעלאת מחיר כרטיסי הטיסה - מהלך אשר צמצמם משמעותית את כמות המקומות לבני השבט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ