גילי כהן
גילי כהן

מאות בני אדם הגיעו היום (שני) לבסיס קליטה ומיון בתל השומר כדי לקחת חלק במסע אלונקות במחאה על השתמטות בני הישיבות. המפגינים יצאו מתל השומר לכיוון רמלה, ובתוך שלושה ימים הם צפויים להגיע לירושלים.

"הצעדה הזו נועדה להעביר מסר ברור. לא יכול להיות שתהיה קבוצה שלמה של אנשים, שהם לא חלק ממדינת ישראל - לא בצבא, ולא בחברה", אמר מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית ומיוזמי אירוע המחאה. "אלי ישי דואג להם יופי - שידאגו גם לנו".

אבי דיכטר לוקח חלק במסע האלונקות. תצלום: ניר כפרי

במהלך האירוע, הגיעו לבסיס הקליטה כ-30 אברכים, כדי לקבל פטור משירות צבאי. האברכים זכו למטר קללות מהמפגינים שקראו לעברם "פרזיטים", "נבלות" ו-"למה אתם לא מסתדרים בשלשות?"

חברת הליכוד מירי רגב, שלקחה חלק בהפגנה, קראה למפגינים: "כולנו באנו להגיד שההשתמטות היא "out" והשירות הוא "in". כל אחד יישא בזמנו את האלונקה ויחד ניצור שיוויון בנטל". רגב, שנאמה על במה מאולתרת, זכתה לתגובות צוננות מחלק מהמפגינים. אחד מהם אף קרא לעברה: "הליכוד מספסר לנו בדם. תפרשי מהמפלגה אם את תומכת בנו כל כך".

אבי דיכטר, שנאם גם הוא, בירך את המפגינים שהגיעו למקום. "היוזמה שלכם היא ההוכחה הניצחת ששיווין הנשיאה בנטל הוא לא נטל. אנחנו נביא את כולם מתחת לאלונקה", אמר דיכטר. "הידיים שנושאות את החופה, יכולות לשאת גם אלונקה".

מרדכי אדלר, חרדי שנקלע למקום, הגדיר את אירוע המחאה כ"מסע דמוניזציה נגד הציבור החרדי". אדלר הוסיף כי "הייתי בצבא. יש לי בן בקרבי. מי שנותן את ההגנה למדינה הם אלה שיושבים ולומדים. המדינה משתמטת, ולא החרדים האמיתיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ