יצחק הרצוג תקף את בנימין נתניהו: מעדיף להיראות חברתי מאשר לעשות עבור החברה

שר הרווחה היוצא הביע התנגדות תקיפה להחלטה לא למנות שר בראשות המשרד. "רווחה היא לא לפתוח מהדורות בפריים-טיים", קרא לנתניהו

דנה, יילר פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה, יילר פולק

יממה לאחר המהלכים הפוליטיים שהובילו להתפטרותו ממשרד הרווחה, פתח יצחק הרצוג את יומו בביקור פרידה ספונטאני בלשכת הרווחה הראשית בתל אביב, שם פגש נשים שיצאו ממעגל הזנות. "בסופו של יום, זו מערכת שנקשרתי אליה בכל נימי ליבי, ללא ספק מדובר מבחינתי ביום קשה"

הרצוג ביקר את ההחלטה המסתמנת של ראש הממשלה בנימין נתניהו להשאיר בידיו את תיק הרווחה. "זה משרד הביטחון החברתי האמיתי של מדינת ישראל, וכך צריך לראות אותו. אני מניח שאם הוא לוקח את תיק הרווחה לעצמו, אז הוא מבין שזהו תיק חשוב, אבל עצם ההחלטה שלא להעמיד שר במשרד הרווחה - תהיה טעות קשה. זה יחזיר את המשרד למצב שבו היה לפני 4 שנים, בלי שר רווחה בפועל, בלי תקציבים, בלי תגובה מהירה לפתרון בעיות, בלי יוזמה שאמורה להסתכל קדימה ולפתור את הפצצות החברתיות של מחר".

הרצוג הוסיף לתקוף את ראש הממשלה והוסיף כי "אני מניח שחשוב לך יותר "להיראות חברתי" מאשר לעשות מעשה חברתי אמיתי לצמצום פערים חברתיים. ככה, אדוני ראש הממשלה, לא בונים רווחה, לא בונים חברה. אני מודיע לך: רווחה זה לא תחום סקסי. בבעיות החברתיות של ישראל צריך לטפל יום-יום ושעה-שעה מלמטה, בשטח, ברצינות, בהתמדה, בעבודה קשה, בלי צלמים ובלי לפתוח מהדורות בפריים טיים".

הרצוג, אתמול במסיבת העיתונאים. תצלום: אמיל סלמן

מנחם וגשל, משנה למנכ"ל משרד הרווחה שעובד במשרד מזה 45 שנה, הביע גם הוא חשש מתכניתו של נתניהו. "גם אני וגם עובדי המשרד חוששים שתהליכים בהם התחלנו יפגעו. היינו כאן גם בתקופות אחרות מזו ומניסיון העבר למשרד ללא שר קשה להתקדם ולפעול. ראש ממשלה יכול לכהן בתפקיד, אך כולנו יודעים שלראש ממשלה יש עוד דברים נוספים לטפל והתוצאות לא יאחרו להגיע".

"לא אפסיק להיות מנהיג חברתי"

בהתייחסו לעתידו הפוליטי המעורפל מעט, הדגיש הרצוג כי "אני אמנם מפסיק להיות שר רווחה, אבל אני לא מפסיק להיות מנהיג חברתי. אני מתכוון להמשיך לעמוד יום-יום על המשמר ולהתריע על עוולות חברתיות שאינן זוכה לטיפול, מענה או התייחסות מצד הממשלה. אני מסתכל היום בעיניים של אזרחי ישראל, ואני יודע שאני משאיר אחרי מערכת רווחה טובה ונכונה הרבה יותר".

הרצוג הוסיף כי "כמי ששיקם את משרד הרווחה, אני זה שאוכל לשקם גם את המפלגה. אני משוכנע שאני יכול להוביל אותה והיא תוכל להתחדש כשהנושאים החברתיים יעמדו בראש סדר היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ