שירותי הקבורה של כל חברות קדישא יושבתו היום עד 2 בצהריים, במחאה על הרצח בחיפה

הובא לקבורה מנכ"ל חברה קדישא בחיפה, שנרצח ליד ביתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברה קדישא בחיפה השביתה אתמול את שירותי הקבורה בעיר עד השעה שש בערב, במחאה על רצח מנכ"לה בני הסה, שלשום בערב בפתח ביתו בכרמל. היום יצטרפו למחאה יתר חברות קדישא בישראל וישביתו את שירותי הקבורה עד השעה שתיים אחר הצהריים.

יו"ר חברה קדישא בעיר, הרב ישראל רוזנטל, אמר ל"הארץ" כי המחאה היא בשל "חוסר האונים הטוטלי", שבו שרויים אנשי חבר קדישא לנוכח האיומים שהם מקבלים בשל עבודתם, כהגדרתו. לדבריו, "הציבור לא עומד מול משרדי הממשלה, שכופים עלינו לקבור בצורה כזו או אחרת, או במקום כזה או אחר. הציבור מפנה את האשם נגדנו. הציבור מגיע אלינו בשעת צרה וכשאומרים לו שחלקה עולה כך וכך, והקבורה היא כך וכך, הוא מתחיל להשתולל וחושב ?הנה עוד דוס שבא לנצל אותנו בשעה קשה'. הוא לא יודע שהכל לפי הוראות ממשלת ישראל והמוסד לביטוח לאומי", אמר.

כמו בבתי עלמין רבים בארץ, גם בחיפה קוברים התושבים את יקיריהם בקומות, בשל מצוקת שטח. בחלק מהמקרים מתבקשים תושבים לקבור את יקיריהם מחוץ לעיר, בבית העלמין תל רגב הסמוך לקרית אתא. הדבר גרר תרעומת קשה בקרב חיפאים והתבטאויות ציבוריות נגד החברה קדישא.

בשל מצוקת הקרקע הואשם בעבר המנכ"ל הנרצח, בני הסה, בכך שאינו מקצה די חלקות קברים לקהילות בעיר. מקורביו קשרו בין האשמות אלה לשני מקרי התקיפה נגד הסה לפני כשש שנים, כששפכו עליו חומצה ושרפו את דלת ביתו. חקירת המשטרה לא אימתה את החשדות הללו ולא היו בה מעצרים.

אמש הובא הסה למנוחות בבית העלמין בחיפה. במשך היום ניהלה המחלקה המשפטית של ארגון זק"א דיונים משפטיים נגד בקשת המשטרה לנתח את גופת הסה. לבסוף החליט בית המשפט שניתן להסתפק בבדיקה חיצונית של הגופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ