שוב מפגינים בבת ים: "הערבים הם אסון טבע"

מאה בני אדם הפגינו הערב בבת ים וקראו: "לא ניתן לערבים להתנשק עם בנותינו. אנחנו רוצים להראות מי בעל הבית"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מאה בני אדם צעדו הערב (שלישי) ברחובותיה הראשיים של בת ים כשהם לבושים בחולצות "בת ים יהודית". מנהיג המפגינים, רחמים עמרני, נשא מגפון וקרא "לא נשכיר להם דירות. לא ניתן לערבים לצאת עם בנותינו. אנחנו רוצים להראות מי בעל הבית בבת ים - בת ים יהודית". תושבי בת ים הביטו במפגינים כבדבר שבשגרה. הרוב המוחלט עודד אותם, וחלק מהתושבים אף כיבדו את הצועדים במאפים ובשתייה.

ההפגנה אורגנה על ידי תלמידיו של הרב דוד חי הכהן, ראש מוסדות "אורות התשובה" בעיר. זוהי הפגנת המשך להפגנה שנערכה בחודש שעבר, וחלק ממאבק נרחב של גורמי ימין שונים. המשתתפים סודרו בשני טורים, לדמות חיילים המגנים על העיר. אחד מנהיגי הצעדה, אשר וודקה, שנעצר בסופה לחקירה בנושא אחר, הסביר כי "ערבים מגיעים למרכזי הערים ומנסים להשתלט. זה יוצר התבוללות. יש ניסיון מכוון לפנות לבנות יהודיות קטינות, מפתים עם מתנות".

ההפגנה בבת ים, הערב. תצלום: מוטי מילרוד

אסנת כהן, תושבת העיר, הוסיפה כי "זו היתה אחלה עיר, אבל פתאום יש ערבים. אסור להשכיר להם דירות. לאתיופים וכושים כן, לערבים לא". רחל רודריגז, שצפתה בצעדה עם שתי בנותיה הוסיפה: "שילכו מבת ים. למה אנחנו לא יכולים ללכת לעזה והם יכולים לבוא לפה?".

מוכר ירקות בחנות ברחוב בלפור 66 הוסיף "למה לא נתארגן ונלך ליפו ונזרוק עליהם אבנים". במאפיית אריאל ציין המוכר "אם אני רואה ערבי מתחיל עם יהודיה אני דופק לו מכות". באחד הקיוסקים, הצעדה עברה סמוך לפרלמנט של אנשים מבוגרים ששוחחו בענייני היום. "אני גר ברמת יוסף. כל רמת יוסף נהיה ערבים. רוסיה מביאה לבת שלה ערבי. זה בכלל הרוסים. הערבים הם אסון טבע".

"יש בנות שכלואות שם בארונות, לא יכולות לצאת"

אור פורת, צעיר חרדי, הגיע לצעדה מכפר סבא. "באתי במיוחד בגלל שחרה לי המצב שמתרחש כאן. הערבים מתחילים עם יהודיות ואין להם דין ולא דיין. מתחילים עם בנות 13. המטרה שלהם היא לאסלם אותן... יש בנות שכלואות שם בארונות, לא יכולות לצאת".

פלייר שחולק על ידי המארגנים גרס "לאחר שהבנו את גודל הבעיה, עושים לזה סוף! פותרים את הבעיה מן השורש. הבעיה היא הביטחון העצמי שיש להם להסתובב ולבלות בבת ים, בתוך הבית שלנו! הגיע הזמן שכולנו נבין: בחור שנלחם על בת ים יהודית הוא חייל המגן על בת ים יותר מחייל הנלחם בעזה".

ההפגנה בבת ים, הערב. תצלום: מוטי מילרוד

עימאד מוסא, ערבי תושב העיר, הביט גם הוא בצועדים. לדבריו, בעבר היתה לו חברה יהודיה שביקשה להתחתן ולהתאסלם למענו, אך מסיבות דתיות החליטו לוותר. "יהודיות לא יוותרו עלינו בגלל שאנחנו יודעים לפנק", אמר. הקהל הקיף אותו בקריאות "בת ים יהודית" והוא עזב את המקום.

"אם מישהו מפתה את בנות ישראל - אל תתעלם, עזרתך נחוצה"

בתוך כך, הרב יצחק שפירא ראש ישיבת עוד יוסף חי, פרסם היום מכתב לחיילי צה"ל בנושא. "בתקשורת הערבית התפרסמה קריאה לצעירים ערבים להטריד בנות יהודיות כחלק מהמלחמה במדינת ישראל. כשאתה בבית שים לב מסביבך. אם מישהו תוקף או מפתה את בנות ישראל - אל תתעלם, עזרתך נחוצה. חייל, בכל קרב צריך לגלות תושיה. כשאתה בבית, אתה לא בחופשה. בבית אתה נמצא בזירת מלחמה".

למכתב צורף עלון אנונימי בו נכתב "בשנים האחרונות חלה הידרדרות בצביון היהודי של השכונה. הערבים הרגישו מלכי השכונה וכתוצאה מכך למעלה ממאה מבנות ישראל נפלו ברשתם ואף עברו להתגורר בכפרים ערבים. נערות קטינות פותו ואף נאנסו בפאבים ובחניונים בשעות לילה מאוחרות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ