עימותים בכפר הבדווי אל ערקיב: המדינה מייערת את הקרקע שלנו

בעת מבצע להריסת בתים לא חוקיים שביצע השבוע מינהל מקרקעי ישראל, עצרה המשטרה עשרה פעילי זכויות אדם ותושבים בדווים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת רהט עצרה ביום שני עשרה פעילי זכויות אדם ותושבי הכפר הבדווי הלא-מוכר אל-ערקיב שבנגב. זאת בעת מבצע להריסות בתים לא חוקיים בכפר שביצע מינהל מקרקעי ישראל. בית משפט השלום בבאר שבע הורה אתמול למשטרה לשחרר תשעה מתוך עשרת העצורים. בין העצורים היה גם פרופסור גדי אלגזי, מרצה באוניברסיטת תל אביב, שנעצר על ידי שוטרי תחנת רהט בחשד לתקיפת שוטר. הוא שוחרר על ידי בית המשפט המחוזי. אלגזי טען כי כלל לא תקף שוטר ומדובר בהמצאה מנותקת מהמציאות.

לאחר שהגיעו פקחי מינהל מקרקעי ישראל אל הכפר כדי להרוס את הבתים, התחילו לעבוד אנשי קק"ל במקום במטרה לייער את השטחים הסמוכים. תושבי הכפר טוענים עוד כי אנשי המינהל מנסים למנוע את הקמת הבתים שנהרסו מחדש באמצעות הייעור.

לאחר החלטת המשטרה שלשום שלא לשחרר את העצורים פנתה עו"ד ראויה אבו רביעה מהאגודה לזכויות האזרח לבית המשפט כדי לערער על ההחלטה והשופט התורן סירב לדון בערעור בלילה. אתמול בצהריים דן בערעור והחליט לשחרר את התשעה.

אתמול הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד חאנזה אבו מדיעם בגין עבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, והוא היחיד שעדיין לא שוחרר. על פי כתב האישום זרקו הנאשם והאחרים אבנים וסלעים לעבר המשטרה.

"ביום ראשון ביצענו פינוי של הפלישות האחרונות", אומר שלמה ציזר, מפקח מינהל מקרקעי ישראל בדרום. "במקביל ביקשנו מקק"ל לבצע הכשרת קרקע חקלאית לצורך נטיעות באופן דליל. הקרקעות האלה הופקעו לפי חוק רכישת מקרקעין לטובת כלל הציבור כולל הציבור הבדווי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ