אם המושבות מנסה לתת פתח של תקווה לבליינים

עיריית פתח תקווה מנסה לעודד מקומות בילוי ומציעה הקלות בארנונה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

"הדבר הטוב בפתח תקווה זה הכביש הישיר לתל אביב", כותבת ליאור, תושבת פתח תקווה, בפורום המקומי באתר תפוז, "זו עיר אפורה, מבוגרת ומשעממת". הפעילים המקומיים ברשת מציעים לליאור לעבור לעיר הלבנה אם היא נשמעת לה כל כך אטרקטיבית, אבל גם הם מבינים שפתח תקווה סובלת בשנים האחרונות מבעיית מיתוג רצינית.

עכשיו, אחרי שגם בעירייה מאסו בתדמית הישנונית, הם מציעים לבתי עסק ליליים, כדוגמת פאבים, מסעדות ומועדונים, להעתיק את מיקומם לאם המושבות. כצעד ראשון, הוחלט לעודד יזמים להקים עסקי בילוי באזורי התעשייה בעיר - ולתת להם הנחות בארנונה. צו המסים לשנת 2011 שאושר באחרונה במועצת העיר, וממתין לאישור משרד הפנים, קובע כי מסעדות, בתי קפה, מועדוני לילה ואולמות אירועים יזכו לתעריף ארנונה מופחת, "במגמה לעודד את אזורי הבילוי באזור".

"פתח תקווה נחשבת בציבור כדתית, מיושנת, לא קיימת, והיא בעצם העיר השישית בגודלה במדינת ישראל. זו עיר מפלצת, שיש בה הכל", אומר חבר המועצה איתי שונשיין, ראש אגף הנוער והצעירים בעירייה. "בשנים האחרונות נפתחו באזורי התעשייה בעיר הרבה בתי עסק שעובדים חזק, בעיקר באזור התעשייה רמת סיב, וזה לא פשוט בעיר כמו פתח תקווה. נבנה פה משהו חדש, ומגיעים לכאן מבלים מכל האזור".

שונשיין, ששימש בעבר יו"ר התאחדות הסטודנטים, מתכנן גם לערוך בפתח תקווה פסטיבל בירה, שיתקיים בחודשי הקיץ, על מנת למשוך קהל מבקרים צעיר נוסף לתחומי העיר. בהמשך, צפוי גם קמפיין פרסומי שיעזור במיתוגה הצעיר של פתח תקווה, בה יש למעלה מ-38 אלף תושבים בגילים 18-30.

"לפני חמש שנים הייתי בפגישה עם ראש העיר, יצחק אוחיון, כי רציתי לשאול אותו בתור בן 17 למה אין בפתח תקווה מקומות בילוי", נזכר עדי כהן, תושב העיר. "הוא אמר לי אז בפה מלא: 'פתח תקווה זו עיר שינה. מי שרוצה, יש את קווי 66 ו-51 לתל אביב'. היו במהלך השנים כל מיני יוזמות מקומיות של מועדונים, אבל שום דבר לא הצליח, כי באמת, זה לא היה מגניב לבלות בפתח תקווה".

את ההסבר לשינוי בהחלטת ראש העיר אפשר לראות בלילות. בשנתיים האחרונות נפתחו באזורי התעשייה בעיר, בעיקר ברמת סיב ובסגולה, כמה בארים ופאבים שמצליחים לקיים סצנת אלכוהול בפתח תקווה. יניב אוברקוביץ', מבעלי הבר-מסעדה "ברולו" שפועל באזור התעשייה רמת סיב, מציין כי מדי ערב פוקדים את המקום כ-150 אנשים. "כשאני פתחתי את המקום ב-2006 קראו לי 'המשוגע' ויום שישי היה הכי חלש שלי. היום פתח תקווה זה לא מה שהיה פעם".

אבל גם התושבים המקומיים מבינים כי מדובר רק בצעד ראשוני. "יש צורך גדול במקומות לצאת אליהם, אבל קשה מאוד לעשות את זה: זו עיר מאוד גדולה, שעוד לא מצאו בה את האזור המגניב", אומרת מעיין יפת, תושבת העיר בת 21, "פתח תקווה עדיין עיר שינה, ועכשיו היא בעצם מנמנמת רוב הזמן".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ