השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' דורש תוספת של 2,000 כבאים

"מספר הכבאים המבצעיים ביחס לאוכלוסייה הוא מהנמוכים בעולם המערבי", אמר השר; היחס עומד כעת על 160 כבאים למיליון תושבים

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' דורש תוספת של 2,000 כבאים בארבע השנים הקרובות, כדי להתקרב לסטנדרטים האירופים. בדיון שקיים השר בנושא העברת שירותי הכיבוי למשרד לביטחון הפנים, אמר השר כי מספר הכבאים המבצעיים ביחס לאוכלוסייה הוא מהנמוכים בעולם המערבי.

לדברי אהרונוביץ', בישראל יש כ-160 כבאים לכל מיליון תושבים. זאת בשעה שבבריטניה המספר עומד על 500 כבאים למילון תושבים, בצרפת ובבלגיה היחס הוא 660 כבאים, ובקפריסין היחס מגיע עד 1,000 כבאים למיליון תושבים.

אהרונוביץ'. תצלום: אמיל סלמן

השריפה בכרמל בחודש דצמבר עוררה פרץ של פעילות בממשלה ובכנסת בנושא הטיפול במערך הכיבוי וההצלה. בתחילת החודש, אישרה הממשלה הקצאה של 800 מיליון שקל להיערכות למקרי חירום. כמו כן, אושרו העברת מערך הכבאות ממשרד הפנים למשרד לביטחון הפנים והקמת מערך הכיבוי האווירי.

מתוך התקציב הכולל, יוקצו 350 מיליון שקל להיערכות המדינה לרעידות אדמה ולשיחזור יכולות הכיבוי של פיקוד העורף. ההקצאה תשמש גם להקמת מרכזי חירום ברשויות המקומיות, הקמת מערכת תקשורת לגופי החירום ורכישת ציוד לפינוי של 400 אלף אזרחים. בנוסף, יוקצו 350 מיליון שקל למערך הכבאות ולהקמת מערך כיבוי אווירי. עוד 100 מיליון שקל ישמשו כרזרבה יעודית במשרד ראש הממשלה לצורכי חירום שונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ