הצעת החוק לאיסור חבישת בורקה - לשולחן הממשלה

מדובר בהצעת חוק המקבילה להצעה שהתקבלה בצרפת ובבלגיה, ואוסרת חבישת רעלות, בורקות או כיסויים דתיים המסתירים פניו של אדם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לענייני חקיקה תחליט מחר (ראשון) אם לתמוך בחוק האוסר על חבישת כיסוי פנים באופן שאינו מאפשר להבחין בתווי ההיכר של אדם במקומות ציבוריים.

מדובר בהצעת חוק המקבילה להצעה שהתקבלה בצרפת ובבלגיה ואוסרת חבישת רעלות, בורקות או כיסויים דתיים המסתירים פניו של אדם.

"מסווה לפעילות נגד אזרחים". תצלום: אי-פי

את ההצעה יזמה ח"כ מרינה סולודקין (קדימה), בין היתר כדי למנוע פגיעה בעקרונותיה של "החברה המודרנית" ולמנוע ממחבלים לעשות שימוש בכיסויי הפנים כמסווה לפעילות נגד אזרחים. בהצעת החוק נכתב כי "המנהג של כיסוי הפנים, הנעשה בדרך כלל מטעמי מסורת, נפוץ בעיקר בקרב נשים, ותורם גם להגדלת הפערים הקיימים בין גברים ונשים".

בנוסף, נכתב כי "המנהג של כיסוי הפנים, הנעשה בדרך כלל תחת מסווה של כיבוד המסורת, נפוץ בעיקר בקרב נשים, דבר היוצר חוסר שוויון בין גברים ונשים. במקרים רבים ניתן להיתקל בתופעה של נשים המאולצות לכסות את פניהן על ידי המשפחה שלהן, על ידי הקהילה בה הן חיות או על ידי העדה הדתית אליה הן משתייכות. תופעה זו היא תופעה פסולה ויש לשלול אותה מכל וכל".

סולודקין הסבירה בהצעתה כי "במקרה של מדינת ישראל, כיסוי פנים יוצר בעיה כפולה כיוון שהוא לא רק פוגע בעקרונות של חברה מודרנית, אלא גם מהווה בעיה ביטחונית ממדרגה ראשונה. מחבלים או גורמים עוינים אחרים עלולים להשתמש בכיסוי פנים במסווה של חופש דת לצורך ביצוע מעשי טרור או מעשי איבה אחרים כנגד מדינת ישראל ואזרחיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ