שריפה גדולה פרצה בחנות "איקאה" בנתניה

בשעות הבוקר פרצה אש בגג המבנה והתפשטה פנימה. אין נפגעים, אולם נזק רב נגרם למקום ולמרבית הסחורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שריפה גדולה פרצה לפנות בוקר (שבת) במתחם חנות "איקאה" בנתניה, סמוך למחלף פולג. כוחות כיבוי אש רבים מאזור השרון הוזעקו למקום במאמץ להשתלט על הלהבות, והמשטרה נאלצה לסגור את כבישי הגישה המובילים לאזור השריפה.

מבדיקה ראשונית של האירוע, עולה כי האש נדלקה, ככל הנראה, בצדה המזרחי של קומת הגג של המבנה. עובד ששהה בחדר הבקרה של החנות הזעיק את מכבי האש במבקיל לקריאות צוותי אבטחה שסיירו במקום. האזעקה המתריעה על דליקה החלה לפעול, ודלתות החירום האוטומטיות נסגרו. לפי הבדיקה שנערכה במקום, מערכת ההגנה מפני שריפות פעלה כראוי, אולם האש התפשטה לתוך המבנה ולובתה על ידי הזפת שעל הגג.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

במקום לא שהו בני אדם במהלך האירוע, עם זאת, נזק רב נגרם למקום וסחורה רבה עלתה באש. בשלב זה, לא ברורות נסיבות האירוע והסיבות לפריצת הדליקה.

צילומים: ניר כפרי

מאוחר יותר היום, הכריז מהנדס עיריית נתניה על המקום כמבנה מסוכן. מעיירית נתניה נמסר כי היא "פועלת בשיתוף מלא עם משטרת ישראל ובאמצעות כל הגורמים העירוניים הרלוונטיים. בתוך כך, נערכו בדיקות מטעם אגף איכות הסביבה, אנשי מינהל התפעול, הפיקוח העירוני, הביטחון ואנשי מינהל ההנדסה וזאת כדי לוודא כי אין נפגעים בנפש".

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מנכ"ל הרשת, שלומי גבאי, ובכירים נוספים הגיעו למקום כדי לאמוד את הנזק, בנוסף לצוותים של המשרד להגנת הסביבה.

רשף נתן אהרון, מפקד משמרת הכבאים שהוזעקה למקום, סיפר כי "בתחילה, מספר צוותים נכנסו פנימה, ורק אחר כך הבנו שהשריפה הרבה יותר רצינית. הזמנו צוותים סמוכים רבים". לדבריו, "השריפה, שהתחילה בגג המבנה, התגברה בשל הזפת על הגג".

אהרנוביץ' עצמו אמר כי מדובר בדליקה רצינית שייקח עוד שעות לכבותה. "האש עדיין בוערת, אבל צריך לעשות חקירה יסודית כדי לברר מה הביא לדליקה. בשלב זה, לא ידוע על ניסיון איום או סחיטה, אבל מוקדם מדי לקבוע", אמר.

לדברי מנכ"ל הרשת, עדיין מוקדם להעריך מה קרה. בהתייחסו להשלכות השריפה על מצב העובדים בסניף, אמר גבאי כי "לא נפקיר את העובדים שלנו, נדאג להם גם בזמן שלא יוכלו לעבוד במבנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ