מת אלן ב. סליפקא, מייסד קרן אברהם

הפילנתרופ שעמד בראש הארגון הפועל לקידום חיים משותפים של יהודים וערבים מת בלוס אנג'לס בגיל 81

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הפילנתרופ, היזם החברתי ומייסד יוזמות קרן אברהם, אלן ב. סליפקא, מת אתמול(שישי) בגיל 81 בלוס-אנג'לס. פעילותו הפילנתרופית הענפה של סליפקא כללה בין השאר גופים אקדמיים וחברתיים שונים, במיוחד בתחומים של דו-קיום וחיים משותפים, התחדשות יהודית, חינוך וסביבה.

סליפקא, שהרבה לבקר בישראל, הוטרד עמוקות בביקוריו בארץ בשנות ה-80, מהפערים המעמיקים בין אזרחי המדינה היהודים והערבים ומן העובדה כי שתי הקהילות מקיימות חיים כמעט נפרדים. הוא גרס כי מצב זה מעמיד סכנה מוחשית לקיומה של החברה הישראלית.

בעקבות זאת, הוא יזם ביחד עם הסוציולוג יוג'ין וינר, את הקמת יוזמות קרן אברהם. הארגון, אשר נוסד ב-1989, עוסק בקידומם של חיים משותפים, שילוב ושוויון בין יהודים וערבים בישראל.

סליפקא שימש כיושב ראש הארגון מאז הקמתו וב-2000 אף קיבל את פרס הכנסת לדו-קיום בעבור פעילותה של הקרן.

בשנת 1996 הקים סליפקא את הארגון הבינלאומי "Coexistence International" אשר קידם יוזמות של דו-קיום בין רוב למיעוט במדינות שונות ברחבי העולם. ב- 2004 החל הארגון לפעול מתוך אוניברסיטת ברנדייס, שם הקים סליפקא את התכנית ללימודי דו-קיום.

בשנים האחרונות ראה סליפקא בסיפוק את ההכרה הגוברת בישראל ומחוצה לה בחשיבות החיים המשותפים, בצמצום פערים ובשילוב המיעוט הערבי במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ