ההסתדרות תבטל את המחאה, ותפתח במו"מ על ההתייקרות ושכר המינימום

בהתייעצות שקיימו אמש בארגון הוחלט כי סכסוך העבודה במשק שהוכרז בשבוע שעבר יישאר על כנו פורמלית

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ההסתדרות מקפיאה את ההפגנות ועצרות המחאה שתיכננה לימים הקרובים. כמו כן, השביתה הכללית שעמדה להתקיים במשק בעוד שבועיים תבוטל. כך עולה מהתייעצות שקיימו אמש בתל אביב יו"ר ההסתדרות עופר עיני, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים שרגא ברוש - שהוא גם נשיא התאחדות התעשיינים - ויו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט.

יחד עם זאת, סכסוך העבודה במשק עליו הכריזה ההסתדרות ביום חמישי האחרון, יישאר על כנו פורמלית.

מההסתדרות נמסר כי היום, ככל הנראה, תיקבע פגישה בין עיני, ברוש ובוחבוט, לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ. בעקבות הפגישה תחל סדרת דיונים אינטנסיבית בין הצדדים, כדי להכניס "מקצה שיפורים" בהחלטות שקיבלו נתניהו ושטייניץ ביום חמישי האחרון בנוגע להתייקרויות של הדלק, המים והלחם, עתיד תאגידי המים, העלאת שכר המינימום, תעריפי התחבורה הציבורית וכן הקיצוץ הרוחבי בתקציבים של משרדי הממשלה, שאמור להיות אחד המקורות למימון הביטול של ההתייקרויות.

בהסתדרות אמרו כי "נתניהו ושטייניץ השמיעו במסיבת העיתונאים דברים עמומים והשאירו שאלות פתוחות רבות לגבי רוב הסעיפים שהם הציגו ביחס להתייקרויות, שכר המינימום והמקורות למימון ההתייקרויות וגם לא נשמעה אף מלה ביחס למחירי הדירות הדוהרים".

בהסתדרות גם קיימת אי-שביעות רצון מהעמדה שהציג האוצר בעניין שכר המינימום. לפי עמדה זאת, יש לכלול בהעלאה של שכר המינימום רק את העובדים המקבלים בפועל שכר מינימום בסך 3,850 שקלים בחודש (20.70 שקלים בשעה) ולא את אלה שבזכות תוספות שונות, כגון שעות נוספות ופרמיות לסוגיהן, מגיעים לשכר גבוה יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ