אנשי רוח וחתני פרס ישראל: "לחקור מעורבות הרב ליאור ברצח רבין"

אנשי הרוח ובהם יהושע סובול ושולמית אלוני קוראים למדינה לחקור את הרב ולפטרו מכל תפקידיו לפני שיתערערו יסודות קיומה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

קבוצת אנשי רוח וחתני פרס ישראל קוראים למדינה לפטר את הרב דב ליאור מתפקידיו הציבוריים בשל סירובו להתייצב לחקירה במשטרה, ולחקור לאלתר את מעורבותו "בכל מעשי הרצח, מהמחתרת היהודית, דרך הטבח בחברון ועד לרצח רבין".

בקבוצה חברים בין היתר הסופרים יורם קניוק, ספי רכלבסקי, יהושע סובול, ויהושע קנז, החוקר ירון אזרחי, האדריכל הלל שוקן, חתני פרס ישראל דוד טרטקובר, חיים אדלר, אלכס ליבק, רם לוי, שולמית אלוני, יהודה באואר, דני קרוון ומיכה אולמן.

הרב ליאור. לחקור את מעורבותו ב"עבריינות חמורה". תצלום: תומר אפלבאום

בקול קורא שפרסמה הקבוצה נטען כי המשטרה נמנעת באופן סדרתי מלחקור את הרב ליאור. "למרות שברוך גולדשטיין ראה את דב ליאור כסמכות התורנית למעשיו, ולמרות שלאחר הטבח קבע ליאור ש'ברוך גולדשטיין קדוש יותר מכל קדושי השואה' - הרב לא נחקר; וכך למרות העדויות על היות הרב ליאור המקור המרכזי לפסקי רודף ומוסר על יצחק רבין - ליאור לא נעצר, לא נשפט וכלל לא נחקר ברצינות על כל אלו", כתבו חברי הקבוצה.

עוד טוענים חברי הקבוצה כי "דב ליאור מקבל עשרות אלפי שקלים כל חודש ממדינת ישראל על תפקידיו הציבוריים כרב קריית ארבע וחברון, כאב בית דין רבני וכראש ישיבת הסדר גדולה של צה"ל. בנוסף, ליאור הוא ראש ועד רבני יהודה ושומרון, רבנים רבים מגבים אותו, ואלו הנחשבים כ"מתונים" קוראים לא לחקור אותו".חברי הקבוצה מזהירים כי אם ישראל תמשיך להימנע מלפטר את הרב ליאור ולחקור את מעורבותו ב"עבריינות חמורה", היא תערער את יסודות קיומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ