ירושלים: בן 4 שבר לגננת את האף. הגנים ישבתו

בעקבות מקרי אלימות שאירעו בתקופה האחרונה בגנים בירושלים, החליטה הסתדרות המורים להשבית את הגנים ביום שישי למשך שעה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

ביום שישי הקרוב יושבתו הלימודים בגני הילדים בירושלים והסביבה, והם יחלו בשעה 09:00. הסתדרות המורים הודיעה היום (רביעי) על צעד מחאה זה, בעקבות שני מקרי אלימות חמורים שאירעו בשבוע האחרון בגנים באזור ירושלים. השביתה לא תכלול את החינוך המיוחד.

במקרה הראשון הפרידה הגננת בתגרה בין שני ילדים בני 4. הגננת הרחיקה את הילדים, שהוגדר בעבר כ"בעייתי", וגוננה על הילד השני. בתגובה, השליך עליה הילד כסא ושבר את אפה. בעקבות המקרה, נזקקה הגננת לטיפול רפואי ואף תזדקק בהמשך לניתוח. במקרה אחר, ילד בן 5 בעט בחוזקה בגננת. כתוצאה מכך, נפלה הגננת על הרצפה ונזקקה לטיפול רפואי, במהלכו התברר כי היא סובלת מזעזוע מוח.

לילי פוקומונסקי, מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, סיפרה כי מדובר ברצף אירועים בחודשים האחרונים. פוקומונסקי סיפרה על מקרה אחר שבו אחד הילדים שבר לגננת אצבע. לדבריה, הפגיעה במעמדן של הגננות מהווה פגיעה בשלטון החוק ופגיעה בכלים לחינוך דור העתיד.

"האלימות הגיעה כבר לגני הילדים וזה הרבה מעבר לקו האדום שמדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה", הוסיף מזכ"ל ההסתדרות, יוסי וסרמן. לדבריו, ההסתדרות התריעה לא פעם ולא פעמיים על תופעת האלימות הגואה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ