מנהל ומורה בתיכון הוכו על ידי קרובים של תלמיד

התקיפה התרחשה אתמול בבוקר בישיבה התיכונית "נתיבות חיים", השייכת לתנועת בני עקיבא

הארץ
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
כתב ""

מקרה חמור של אלימות בבית ספר בירושלים: מנהל ישיבה תיכונית בשכונת פסגת זאב הותקף על ידי שני צעירים תושבי השכונה, קרובי משפחתו של אחד התלמידים במוסד. המנהל ומורה נוסף שהוכה סובלים מחבלות בפנים ובשאר חלקי הגוף, ושני הצעירים החשודים בהכאתם נעצרו על ידי משטרת ירושלים ויובאו הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר.

התקיפה התרחשה אתמול בבוקר בישיבה התיכונית "נתיבות חיים", השייכת לתנועת בני עקיבא. תלמיד כיתה ח' בישיבה התקוטט בהפסקה עם תלמיד אחר, ומורה שהיה עד להתרחשות הפריד ביניהם ואיים להעניש את התלמיד שפתח בקטטה. על פי החשד, בשלב הזה פנה אותו תלמיד לשני קרובי משפחתו, צעירים בשנות ה-20 לחייהם, וביקש מהם לבוא לבית הספר.

השניים הגיעו בתוך זמן קצר לבית הספר והסבירו למאבטח בכניסה כי בכוונתם לשוחח עם המנהל. המאבטח אישר להם להיכנס לבית הספר, אך במקום לגשת ללשכת המנהל, פנו השניים לעבר הכיתה שבה התרחשה הקטטה. הם נכנסו לכיתה בעת שיעור שהעביר המורה שהעיר לתלמיד קרוב משפחתם והפריעו לקיום השיעור. המורה ביקש מהם לעזוב את המקום והם בתגובה, החלו להכות אותו.

בכיתה התפתחה מהומה, ותלמידים הזעיקו את מנהל בית הספר, הרב מרדכי שפייר, שניסה לגונן על המורה המותקף. שני החשודים החלו לתקוף גם את המנהל, והכו אותו בחוזקה בפניו ובבטנו. המאבטח ומורים נוספים הרחיקו את הצעירים מהמנהל והזעיקו למקום את המשטרה, שעצרה את שני החשודים. לאחר מעצרם, עדכן הרב שפייר את כל התלמידים בפרטי המקרה.

הרב שפייר סירב לשוחח אתמול עם "הארץ", וציין כי הוא עובד ציבור ולכן מנוע מלהגיב על הדברים. אולם אחד המורים בבית הספר אמר כי מדובר ב"מקרה האלימות החמור ביותר שאי-פעם התרחש בבית הספר שלנו". לדבריו, בבית הספר התרחשו מספר מקרי אלימות בין תלמידים השנה, "אבל היום לראשונה הגענו למצב שמורה ומנהל בית הספר מותקפים פיזית בסטירות ואגרופים".

גם תלמידים בישיבה אמרו כי מדובר במקרה האלימות החמור ביותר הזכור להם. "היו בעבר מקרים של קללות ואיומים כלפי מורים, אבל אף פעם לא משהו כל כך קשה", אמר אחד התלמידים. הוא הוסיף כי התלמיד שהזעיק למקום את החשודים הוא "נער אלים ומסוכן, שמעורב בהרבה ממקרי האלימות בבית הספר". תלמיד אחר אמר כי בבית הספר שררה לאחר המקרה אווירה של פחד, וסיכם במלים: "אם המנהל חטף מכות, אף אחד לא בטוח".

זהו המקרה השלישי השבוע של אלימות כלפי מחנכים בירושלים, לאחר שבתחילת השבוע הותקפו שתי גננות בעיר, שאחת מהן אף נזקקה לטיפול רפואי בעקבות זעזוע מוח. הסתדרות המורים בירושלים תשבית הבוקר את הלימודים בגני הילדים בעיר עד לשעה תשע, במחאה על מקרי האלימות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ