משרד החינוך: תיכון בגבעתיים מפלה תלמידים חלשים

המנהל מנע מתלמידים שיעורי של"ח וחינוך גופני

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

משרד החינוך מותח ביקורת חריפה על דוד חרותי, מנהל בית הספר התיכון על שם שמעון בן צבי בגבעתיים, המערים קשיים רבים על כיתת "תנופה", שמיועדת לתלמידים המתקשים בלימודים. בחודש שעבר ערך מפקח מחוז תל אביב במשרד החינוך, שמואל גרוס, שימוע לחרותי, בעקבות תלונות חוזרות על התנהלותו של המנהל מצד המפקחת על בית הספר, ד"ר טליה פרידמן. המפקח מצא כשלים רבים בהתנהלותו של המנהל וקבע כי לעתים פעולותיו אף פוגעות בטובת התלמידים. עם קבלת המלצות השימוע ביקש חרותי לצאת לחופשה ללא תשלום למשך שנה.

הסכסוך בין עיריית גבעתיים למנהל בית הספר החל עוד לפני פתיחת שנת הלימודים עת החליטה העירייה לפטר את חרותי, בשל סירובו לפתוח כיתת "תנופה". חרותי הסביר אז כי בית הספר לא ערוך לפתיחת הכיתה ואילו העירייה טענה כי הוא פועל בשיטתיות נגד תלמידים מתקשים. לאחר שהתחייב בבית הדין לעבודה לפעול לפתיחת הכיתה, נשאר חרותי בתפקידו.

אולם בשימוע התברר כי חרותי לא עמד בהתחייבותו לבית הדין. בין השאר עימת אותו מפקח המחוז עם טענות כי הוא מכשיל את שילוב לימודי החינוך הגופני והשל"ח (שדה, לאום, חברה) בכיתת התנופה. בנוסף, לדברי גרוס חרותי כלל לא הכין תוכנית לימודים לכיתה זו, וכן סירב לאפשר לקב"סית (קצינת ביקור סדיר) והפסיכולוגית של הכיתה להיפגש עם יועצות בית הספר.

"אני מצפה ממנהל בי"ס, כמר חרותי", סיכם גרוס, "שימצא את הדרך להקל על תלמידים ולא להקשות עליהם, בפרט כאשר הדבר אפשרי. לא תמיד 'ייקוב הדין את ההר' והדרך שנוקט מר חרותי איננה ראויה והיא לעתים עולה עד כדי פגיעה בתלמידים".

בשימוע השיב חרותי לטענות נגדו: לדבריו, האשמה בהיעדרם של שיעורי השל"ח היא במפקחת על תחום זה. בהתייחס לסירובו לאפשר פגישה של הפסיכולוגית והקב"סית של הכיתה עם יועצות בית הספר, אמר כי כמנהל עליו להכיר ולעקוב אחר כל גורם הפועל בבית הספר. באשר לאי הכנת תוכנית לכיתת התנופה אמר כי עליו ללמוד את הנושא במשך שנה כדי להכין את התוכנית. ל"הארץ" אמר חרותי כי הוא מנוע מלהגיב לטענות ולמסקנות השימוע.

משרד החינוך מסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה את העובדה שמנהל בית הספר התמהמה ולא דאג לכך שכתה רגילה בתוך בית הספר תקבל את שיעורי החינוך הגופני כפי ששאר חבריהם לשכבה מקבלים על פי הנהלים".

מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה כי "העירייה מחויבת קודם כל לכלל תלמידי גבעתיים, הראויים להזדמנות חינוכית שווה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ