חשד: מבחן הבגרות במתמטיקה נמכר תמורת 250 שקל

המשטרה חקרה ארבעה תלמידי י"ב מתיכון בסכנין שהחזיקו, ככל הנראה, בטופס תשובות של מבחן הבגרות שהתקיים בחודש שעבר

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

המשטרה חוקרת חשד כי טפסי בחינת בגרות החורף במתמטיקה שהתקיימה בחודש שעבר דלפו והגיעו לידיהם של תלמידי תיכון. לפי החשד, טופס הבחינה במתמטיקה ברמת לימוד של שלוש עד חמש יחידות לימוד הודלף ונמכר על ידי אלמוני בסכום של 250 שקל לעותק.

המשטרה עצרה תלמיד שמסר בחקירתו כי הוא רכש את הטופס מאדם לא מוכר תמורת סכום הכסף. עד כה נחקרו ארבעה מעורבים בפרשה, כולם תלמידי כיתה י"ב בסכנין.

התלונה הוגשה תחילה למפלג הונאה בירושלים על ידי נציג משרד החינוך, אך הועברה למשטרת משגב לאחר שהתעורר החשד בתיכון בסכנין. הפרשה התגלתה בעקבות עירנותו של בקר במבחן אשר הבחין בתלמיד המחזיק בגיליון השאלות והתשובות.

הפרשה נחשפה בזכות עירנות בקר שהבחין בתלמיד המחזיק בעותק של התשובות. תצלום: תומר אפלבאום

אירוע שני של הדלפה בתוך פחות משנה

כזכור, גם מבחן הבגרות הקודם במתמטיקה הודלף ונדחה עקב כך. חקירת המשטרה העלתה כי מורה, שהיתה חברה בוועדה המחברת של המבחן פנתה למרצה בטכניון ששימש גם כמורה פרטי למתמטיקה, והעבירה לידיו את כל טפסי הבחינות כדי שיעבור עליהן וייעץ לה.

המורה עבר על הבחינות ושמר אותן ברשותו. בשלב כלשהו, אחד הסטודנטים שלו, פנה אליו וביקש שיסייע לקרוב משפחתו להתכונן לבגרות. המרצה נעתר לבקשתו והעביר לו את שאלון הבגרות שהיה ברשותו.

הסטודנט שהבין כי בידיו מסמך השווה כסף רב, החליט למכור את הבחינה בסכום של כאלף שקלים. עותק הבחינה החל לעבור מיד ליד ועל פי ההערכות הגיע למאות תלמידים ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ