סגן מנהל בית הספר בסכנין נחקר בפרשת בחינת הבגרות במתמטיקה

המשטרה חקרה במשך 3 שעות את סגן מנהל ביה"ס בסכנין, המשמש גם כמורה למתמטיקה, בו נמצאו עותקים של הבחינה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

סגן מנהל בית הספר בסכנין, בו נתפסו תלמידי כיתה י"ב כשברשותם עותק של בחינת הבגרות במתמטיקה, נחקר היום (שני) במשך 3 שעות בתחנת המשטרה במשגב במסגרת חקירת הדלפת בחינות הבגרות. בנוסף לסגן המנהל, המלמד מתמטיקה בבית הספר, נחקרה תלמידה נוספת.

על פי החשד, טופס בחינת החורף במתמטיקה ברמת לימוד של שלוש עד חמש יחידות לימוד, הודלף ונמכר על ידי אלמוני בסכום של 250 שקל לעותק. אתמול נחקרו חמישה תלמידי כיתה י"ב, תלמידי בית הספר בסכנין, בחשד למעורבות בפרשה. . יחידת מרחב גליל הודיעה היום כי חקירת הפרשה תועבר למפלג הונאת צפון.

זו אינה הפעם הראשונה בה נגנבת בחינת הבגרות. גם . חקירת המשטרה העלתה כי מורה, שהיתה חברה בוועדה המחברת של המבחן פנתה למרצה בטכניון ששימש גם כמורה פרטי למתמטיקה, והעבירה לידיו את כל טפסי הבחינות כדי שיעבור עליהן וייעץ לה.

המורה עבר על הבחינות ושמר אותן ברשותו. בשלב כלשהו, אחד הסטודנטים שלו, פנה אליו וביקש שיסייע לקרוב משפחתו להתכונן לבגרות. המרצה נעתר לבקשתו והעביר לו את שאלון הבגרות שהיה ברשותו.

הסטודנט שהבין כי בידיו מסמך השווה כסף רב, החליט למכור את הבחינה בסכום של כאלף שקלים. עותק הבחינה החל לעבור מיד ליד ועל פי ההערכות הגיע למאות תלמידים ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ