חשד: כלבים וחתולים הורעלו למוות במושב שדי חמד שבשרון

גוויותיהם של כלבים וחתולים נמצאו הבוקר במושב שדי חמד. בסמוך אליהם נמצאו שאריות מזון החשוד כמורעל. המשטרה פתחה בחקירה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מספר גוויות של בעלי חיים נמצאו הבוקר (שני) במושב שדי חמד שבשרון וקיים חשד כי הם הורעלו. מדובר בשלושה כלבים, שני חתולים ועורב אחד לפחות, שגוויותיהם נשלחו לנתיחה במעבדת ההרעלות של השירותים הווטרינריים בבית דגן. באזור מציאת הגופות נמצאו שאריות מזון החשוד כמורעל.

"הבוקר התקבלה הודעה על בעלי חיים מתים שנמצאו במרכז היישוב, ולמקום הוזעקו צוותים באופן מיידי", הסביר ד"ר משה רפלוביץ, הרופא והווטרינר הראשי של גוש דן. "רופא ווטרינר ביצע איסוף ודגימות של הממצאים בזירה, שהועברו לבדיקת מעבדה בבית דגן, ובמקביל נמסרה הודעה בנושא למשטרה".

כל הכלבים שהורעלו הסתובבו בשטח המושב חופשיים, וההמלצה של השירות הווטרינרי היא לקשור את הכלבים המשוטטים ובעלי החיים, ולהשגיח עליהם במידת האפשר. "יש פה תופעה: בעלי כלבים משחררים אותם לשוטט בשטחים עירוניים ובשטחים חקלאיים והתוצאה היא שהכלבים האלה עושים נזקים, גם לחקלאות וגם מפחידים מאוד ילדים", הסביר וטרינר עירוני מעיר גדולה באזור המרכז.

"התופעה מוכרת גם במקומות נוספים והאצבע המאשימה צריכה להיות מופנית לבעלי הכלבים, שמפקירים את יקיריהם. כמו שלא נותנים לילד להשתובב במושב לבד כדי שיעשה מה שהוא רוצה, כך לא צריך לעשות כן גם לכלב - וזה הכאב הגדול". על האפשרות כי ייתכן ומדובר בהרעלה מכוונת, אמר הווטרינר כי "עוד מוקדם מדי לקבוע אם אכן במקרה של אותה רשות מדובר בהרעלה, אבל אנחנו נתקלים בתופעה הזו יותר ויותר: אזרחים שמרעילים כלבים משוטטים. כמובן שגם אם מישהו משחרר את הכלב שלו באופן חופשי, זו לא סיבה לקחת את הכלב ולהתעלל בו - לא הוא אשם בשוטטות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ