מגורשת הועלתה לטיסה למוסקווה, במקום לברלין

הטעות התגלתה על מסלול ההמראה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מגורשת מישראל הועלתה בטעות לטיסה אחרת בנמל התעופה בן-גוריון, מבלי שאף אחד מהגורמים הקשורים להליך הבחין בכך. רק לאחר שטיסתה הנכונה עמדה להמריא התגלתה התקלה. הכשל החמור נחקר עתה על ידי אל על, בשיתוף עם משטרת ההגירה.

האירוע התרחש בשבוע שעבר, כאשר הנוסעת שגורשה היתה צריכה לעלות על טיסה לברלין. ואולם, היא הועלתה בטעות לטיסה אחרת של אל על, למוסקווה. אף על פי כן, לא השוטרים אשר ליוו אותה למטוס ולא צוות האוויר של המטוס שמו לב לבלבול. הדבר קרה על אף שהנוסעת היתה מיועדת לעלות על הטיסה לברלין ונשאה כרטיס עלייה שלא התאים לטיסה האחרת. בנוסף, החשד לא התעורר משום שהיו מקומות פנויים על הטיסה הלא נכונה. יש לציין כי בדרך כלל, כאשר נוסע מגורש, מתקבלת על כך הודעה מראש, אולם לא במקרה הזה.

הטעות התגלתה רק לאחר שהטיסה המקורית לברלין עמדה להמריא, ואז התברר כי הנוסעת שהיתה צריכה להיות מגורשת בה ולהיות עליה איננה נמצאת. לכן, הטיסה נעצרה ורק אז התבררה הטעות. לנוכח חומרת המקרה, הוקם באל על צוות בדיקה מיוחד לחקור את נסיבות האירוע ולהפיק לקחים כדי למנוע הישנותם של מקרים כאלה בעתיד.

מחברת אל על נמסר בתגובה, כי "הנוסעת הגיעה למטוס מתחנת משטרת ההגירה כאשר היא מלווה כנהוג על פי החוק, בשני נציגי רשות ההגירה - יחידת עוז. אנשי יחידת עוז עלו עם המגורשת למטוס וציינו בפני הצוות כי זו הטיסה שאליה מיועדת הנוסעת. עם היוודע הטעות, הנוסעת הורדה מהטיסה והועלתה בשלב מאוחר יותר לטיסה ליעד שאליו היתה אמורה לטוס. מדובר באירוע חריג ביותר אשר אינו משקף את אופן הטיפול במקרים דומים. האירוע מתוחקר עם כל הגורמים הנוגעים לתהליך ובכלל זה עם יחידת עוז ברשות ההגירה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ