הארץ
כתב ""

משלחת מצ'ילה בה חברים בין השאר 26 מהכורים הצ'יליאנים שנלכדו מתחת לאדמה באסון המכרה באוגוסט 2010, נחתה היום (רביעי) בנתב"ג. הכורים ובני משפחותיהם הגיעו אחר הצהריים לירושלים, שם ערכו מסיבת עיתונאים יחד עם שר התיירות סטס מיסז'ניקוב ושגריר צ'ילה בישראל חואקים מונס.

הכורים, שמבצע חילוצם באוקטובר 2010 עורר התרגשות ברחבי העולם, ישהו בישראל כשבוע במהלכו הם צפויים להיפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס ולבקר באתרים המקודשים לנצרות בירושלים, נצרת ובית לחם.

נציג הכורים חוסה אנריקז אמר שהכורים קיבלו הזמנות להגיע למקומות רבים בעולם, ולא נענו לכולן. "החלטנו לבוא לישראל בשביל להודות לאלפים שהתפללו בשבילנו כאשר היינו בבטן האדמה. אנחנו רוצים ללכת בשבילים בהם הלך ישו, אליו נשאנו את תפילותינו".

הכורים בירושלים. הופתעו מעוצמת הסיקור. תצלום: אוליבייה פיטוסי

ויקטור סאמורה, אחד מהכורים, אמר בשיחה עם "הארץ" כי "מעולם לא התרגשתי כמו שאני מתרגש עכשיו. הביקור בירושלים הוא התגשמות חלום עבורי. האמונה שבזכותה החזקנו מעמד במכרה היא זו שהביאה אותנו לכאן, ואנחנו מודים על כך לאלוהים". סאמורה הוסיף ש"הלוואי שהיינו יכולים להישאר כאן, יש לכם ארץ יפה והאנשים שפגשנו היו חמים ונחמדים".

הכורים רגילים לסיקור התקשורתי הנרחב שמלווה אותם בכל מקום אליו הם מגיעים, אך גם הם הופתעו מעוצמת הסיקור התקשורתי בה נתקלו בשעות הספורות בהן הם שוהים בישראל. לאחר מסיבת העיתונאים עלו הכורים לתצפית מגג המלון שבו הם שוהים, והסיטואציה הפסטורלית הפכה תוך זמן קצר לקרב דחיפות בין כתבים וצלמים שרצו לשוחח עם הכורים. "לא ידענו שהסיפור הזה כל כך מרגש את האנשים בישראל", אמרה אשתו של אחד הכורים. "כנראה שהסיפור שלהם נותן תקווה לכולם".

שר התיירות אמר כי ביקור הכורים מהווה עבורו ועבור כל אזרחי ישראל "הזדמנות לפגוש מקרוב קבוצה מיוחדת של אנשים שייכנסו לדפי ההיסטוריה בזכות אומץ הלב שהפגינו". מיסז'ניקוב, שנשאל לגבי עלותו של הביקור - הממומן במלואו על ידי משרד התיירות הישראלי - השיב כי "עלותו של הביקור היא זניחה בהשוואה לקמפיינים שישראל השקיעה בהם בכלי התקשורת ברחבי העולם, ורמת החשיפה בתקשורת הבינלאומית זהה". יש לציין כי הכורים יתאכסנו במהלך ביקורם בירושלים באחד מבתי המלון היקרים ביותר בעיר.

וכך העבירו הכורים את זמנם מתחת לאדמה

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ