בן זוגו של ניר כץ קיבל אשרת תייר בניגוד להבטחת משרד הפנים

לאחר מאבק ציבורי, קיבל תומאס שמידט הבטחה כי יקבל אשרת תושב ארעי, משרד הפנים העניק לו אשרת תייר בלבד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

פקידי משרד הפנים הודיעו לתומאס שמידט, בן זוגו של ניר כץ שנרצח בפיגוע הירי במועדון הבר נוער, כי הוא זכאי לאשרת תייר בלבד - בניגוד להבטחת שר הפנים, אלי ישי, לחדש את אשרת התושב הארעי של שמידט.

לפני שבועיים ובעקבות לחץ ציבורי, הודיע משרד הפנים כי שינה את החלטתו לפיה עליו לעזוב את הארץ בשל פקיעת תוקף אשרת השהייה שלו, וכי הוחלט להאריך את אישור השהייה הזמני של שמידט עד לקיום דיון נוסף בעניינו.

שמידט (משמאל) עם ניר כץ. "כמו בן משפחה"

לפי ההחלטה שהתקבלה, שמידט, השוהה בארץ זה יותר משש שנים על תקן תושב ארעי יוסיף להחזיק במעמד זה המאפשר לו לעבוד ומקנה לו זכויות סוציאליות.

רועי לחמנוביץ', יועץ התקשורת של שר הפנים, אמר בתגובה כי מדובר בטעות והיא תתוקן ביום ראשון. הוא שב והבטיח כי משרד הפנים יחדש את האשרה של שמידט כפי שהתחייב, עד לבחינה מחודשת של בקשתו לקבלת מעמד של תושב קבע בישראל.

ההחלטה על הגירוש עוררה את זעמה של הקהילה

עם היוודע הוראת משרד הפנים לגרש את שמידט התגייסו רבים בקהילה הגאה לעזרתו וקראו למשרד הפנים לחזור בו מכוונתו. אמו של ניר כץ, שאיתו חי שמידט טרם הירצחו אמרה אז כי "תומאס הוא בן משפחה לכל דבר ועניין. כל החיים שלו פה, החברים פה, העבודה פה. אם תשאל אותו איפה הוא מרגיש בבית הוא יגיד ישראל. הוא מתפרנס, תורם, הוא לא לנטל על אף אחד. אני מאמינה שבמשרד הפנים יתעשתו ויבינו שעשו טעות"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ