למרות הבטחת השר אלי ישי, בן זוגו של הנרצח בבר-נוער לא קיבל מעמד תושב ארעי

למרות הבטחת שר הפנים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

פקידי משרד הפנים הודיעו לתומאס שמידט כי הוא זכאי לאשרת תייר בישראל ולא למעמד של תושב ארעי. זאת בניגוד להבטחתו של שר הפנים, אלי ישי. שמידט, אזרח גרמני בן 27, היה בן זוגו של ניר כץ שנרצח בפיגוע הירי במועדון ההומו-לסבי בר-נוער בתל אביב לפני כשנה וחצי. הוא מתגורר בישראל בשש השנים האחרונות, ומאז הרצח שומר על קשר הדוק עם משפחתו של כץ. אשרת תייר לא תאפשר לו להמשיך לעבוד בישראל ולא תקנה לו זכויות סוציאליות בארץ.

בראשית החודש הודיע משרד הפנים לשמידט כי עליו לעזוב את הארץ בתוך שבועיים. ההחלטה עוררה מחאה ציבורית והאגודה לזכויות האזרח, המייצגת את שמידט, הודיעה כי תעתור לבג"ץ אם תידרש. בעקבות המחאה שינה שר הפנים את ההחלטה והודיע כי יאריך את האשרה של שמידט, עד אשר תיבחן שוב בקשתו לקבל מעמד של תושב קבע בישראל. שמידט היה בעיצומו של תהליך הכרה כבן זוג לצורך קבלת מעמד של תושב קבע בעת הפיגוע בבר-נוער.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

אילה כץ, אמו של ניר, אמרה כי "השר הבטיח ואנחנו מודים לו על כך, אבל הגיע הזמן לבצע. יש פה בני אדם בסופו של דבר, עם רגשות, עם תוכניות. זה משפיע על כולנו. אנחנו מופתעים לראות שההבטחה של השר לא מתממשת בשטח. אנחנו רוצים לראות את זה סגור".

יועץ התקשורת של שר הפנים, רועי לחמנוביץ', אמר בתגובה כי מדובר בטעות של פקידי המשרד, שתתוקן ביום ראשון. לחמנוביץ' שב והבטיח כי המשרד יחדש את האשרה של שמידט כפי שהתחייב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ