דנה ויילר-פולק

ראשי איגוד העובדים הסוציאליים ונציגי ההסתדרות ייפגשו בימים הקרובים כדי להחליט אם ומתי לפתוח בשביתה שתשתק את שירותי הרווחה ברחבי הארץ. לפני סוף השבוע מלאו שבועיים להכרזת סכסוך העבודה של העובדים הסוציאליים, וכעת אין מניעה חוקית להשבית את שירותי הרווחה.

ראשי האיגוד דורשים לפתוח את ההסכם הקיבוצי של העובדים הסוציאליים ולהעלות באופן משמעותי את שכרם. האיגוד דורש שהעלאת השכר תחול על כל העובדים, זוטרים ובכירים, בעלי ותק ועובדים שזה עתה סיימו את לימודיהם. בנוסף, האיגוד דורש שההסכם הקיבוצי החדש יחול גם על עובדים בשירותים המופרטים, כך שגם הם ייהנו מהעלאת שכר.

במשרד האוצר ובאיגוד השמיעו אתמול דעות סותרות לגבי המשך המשא ומתן בין הצדדים. "לא נקבעו דיוני משא ומתן עם נציגי משרד האוצר לשבוע הקרוב, ולכן כל מה שנותר לנו זה לקבל החלטה - ולהודיע מתי יוצאים לשביתה", אמרו בסוף השבוע באיגוד, "כנראה שזו הדרך היחידה לגרום לאוצר להבין שלעובדים הסוציאליים מגיע שיפור משמעותי בשכר". מנגד, במשרד האוצר טענו כי נקבעה פגישת משא ומתן בהמשך השבוע שתנוהל על ידי המשנה לממונה על השכר, יוסי כהן. זאת מאחר שהממונה על השכר, אילן לוין, שוהה בחו"ל.

ביום שישי צעדו יותר מ-100 עובדים סוציאליים במחאה על תנאי עבודתם ושכרם. את הצעדה ארגנה תנועת עתידנו - תנועת מנהיגות חברתית של עובדים ועובדות סוציאליות מרחבי הארץ.

"המטרה שלנו היא אחת - להבהיר למשרד האוצר שהשטח בוער, ושלא נוותר עד שיחול שינוי במצב", אומרת חברת התנועה ענבל חרמוני, "הגיעו מים עד נפש. זכותו של הציבור לקבל שירותי רווחה הולמים, וזכותם של העובדות והעובדים לקבל את התנאים המתאימים לכך ולחיות בכבוד. זו מלחמה על מדינת רווחה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ