מאות מפגינים בחיפה: "בפנים אוכלים קוויאר ואנחנו לא גומרים את החודש"

המפגינים מחו מחוץ לכנס של לשכת המסחר נגד ההתיקרויות האחרונות במשק, קראו לעופר עיני להשבית את המשק, שרפו בובות וקראו לתחילת "גל מחאה אמיתי"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

מאות אנשים הפגינו היום (שלישי) במחאה על ההתיקרויות האחרונות במשק מול מרכז הקונגרסים בחיפה שם התקיים כנס לשכת המסחר. בשלב מסוים ניסו חלק מהמפגינים לפרוץ למרכז הקונגרסים אך המשטרה מנעה זאת מהם ואף עצרה ארבעה מהם שנלקחו לתחנת המשטרה בעיר.

מאות המפגינים העלו באש דמות בובה עליה נכתב "האזרח השקוף". אחד המפגינים אמר ש"במצרים ובתוניסיה הציתו עצמם אנשים במחאה על המצב הכלכלי, אנחנו בינתיים מעלים בובות באש".

עשרות עובדים סוציאליים, צעירים מהנוער העובד והלומד, מתנועת השמאל הלאומי ומתנועת עמ"י (עתיד מדינת ישראל), התחככו בכניסה לאולם עם אורחי הכנס. בנימין גונן, אחד מפעילי האיגוד המקצועי הוותיקים אמר ש"אני בטוח שהפגנה כזאת יכולה להיות תחילתה של מחאה אמיתית שתשפיע על מקבלי ההחלטות. גם לפני חודש לא האמינו במצרים ובתוניסיה שיצליחו לעשות את השינוי, והצליחו".

הפגנה קודמת נגד מדיניות הממשלה. "רוצים להתפרנס ולחיות בכבוד". תצלום: טלי מאייר

לדבריו, "בתוך הכנס יש אנשים ששותים וויסקי ואוכלים קוויאר ובחוץ יש אנשים שלא מצליחים לגמור את החודש, כולל העובדים הסוציאליים שנפגשים ומתמודדים עם השכבות הכי חלשות. אני קורא לעופר עיני שיתעשת ויכריז כבר על שביתת אזהרה ליום אחד לפחות. אני בטוח שזה גם יפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות".

אדהם דיאבעת, עובד סוציאלי כבר שבע שנים, ולדבריו "לא עובר משכורת של 4,500 שקל בחודש, נמנה גם הוא עם המפגינים. "אי אפשר לחיות ולהתפרנס מזה. באנו להגיד לשר האוצר שיתייחס אלינו. אנו רוצים להתפרנס ולחיות בכבוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ