הפגנה נגד הפרדה בין גברים לנשים בהיכל התרבות בתל אביב

פעילי מרצ ותנועת ישראל חופשית הפגינו נגד ההפרעה בזמן הופעתו של יניב בן משיח. בין הבאים למופע היו הדעות חלוקות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

כעשרים פעילי מרצ ותנועת ישראל חופשית הפגינו הערב (רביעי) מול היכל התרבות בתל אביב נגד ההפרדה בין גברים לנשים בהופעתו של הזמר הדתי יניב בן משיח שהתקיימה באולם. במהלך ההופעה צפו הגברים מן האולם בעוד שהנשים ישבו ביציע. כמו כן, בהופעותיו של בן משיח נמצאים משגיחים המכונים "שומרי צניעות", אשר תפקידם להקפיד על ההפרדה בין המינים.

יוזמת ההפגנה, חברת מועצת העיר תל אביב, תמי זנדברג (מרצ), אמרה כי לא ייתכן שבהיכל התרבות העירוני בתל אביב תהיה הפרדה בין המינים. "באנו להגיד בשם הפלורליזם, השוויון והחופש שאנחנו לא ניתן לזה לעבור בשקט, ונשמיע את קולנו נגד ההידרדרות וההקצנה שעוברת החברה הישראלית".

מפגינים נגד הה'צנה שעוברת החברה הישראלית. תצלום: עופר וקנין

מנכ"ל ישראל חופשית, מיקי גיצין, אמר כי המחאה איננה נגד קהל הצופים או ההפקה, אלא נגד עיריית תל אביב. "העירייה הזניחה באופן מודע את התפיסה הערכית של העיר החופשית בישראל, שבה לא לגיטימי להפריד בין גברים לנשים כמו בחברות חשוכות", אמר גיצין והוסיף כי "כמו כל חברה עירונית גם להיכל התרבות ראוי שיהיו קריטריונים למי הוא משכיר את האולם".

רבים מבאי המופע תמכו בהפרדה. תצלום: עופר וקנין

רוב באי המופע היו צעירים דתיים ורבים מהם הביעו תמיכה בהפרדה בין המינים. אחד מבאי המופעף, גיא האוס, אמר כי לא מדובר בפרובוקציה. "זה ציבור דתי שרוצה חיים תרבותיים", אמר, "אני לא פרימיטיבי. המחאה היא תוצאה של דה הומניזציה שמתבצעת כלפי הציבור החרדי באופן יומיומי על ידי גופי התקשורת. למנוע מציבור לראות את ההופעה הזו על פי צו מצפונו זה לא דבר לגיטימי". האוס הוסיף כי בא למופע בעיקר כדי לעמוד על זכותו של הציבור הדתי לפעול על פי אמונתו.

מנגד, אמר נפתלי, תושב קרית גת, כי לא ידע על ההפרדה והוא מתנגד לה. "גם אני חובש כיפה ואני נגד ההפרדה. אני לא מוכן שאשתי תשב קילומטר ממני. אם אשתי היתה פה, הייתה לי בעיה להיכנס", אמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ