מטוס קל התרסק בצפון, שני נוסעיו נהרגו

המטוס ועליו שני בני אדם דיווח על תקלה בעת שהתקרב לנחיתה בשדה התעופה ראש-פינה. צוותים שהגיעו למקום דיווחו כי המטוס נשרף כליל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני בני אדם נהרגו היום (חמישי) לאחר שמטוסם התרסק סמוך לכפר טובא-זנגרייה בצפון, סמוך לשדה התעופה ראש-פינה. המטוס נשרף כליל ורק לאחר שכוחות הכיבוי כיבו את האש, קבע רופא שהגיע לזירת את האירוע את מותם של השניים.

המטוס החד מנועי מסוג ססנה 182 המריא הבוקר משדה התעופה הרצליה ועליו שני נוסעים. כ-4 ק"מ משדה התעופה ראש פינה (מחניים) הוא יצר קשר עם פקחי השדה ודיווח על תקלה במנוע. במהלך התקרבותו למסלול הנחיתה סמוך לשעה 10:00, התרסק המטוס דרומית לכפר טובא-זנגרייה.

ההערכה הראשונית היא כי הטייס ניסה לבצע נחיתת חירום בשדה הסמוך לכפר, אך לא הבחין בסלעים שגרמו להתרסקות ולהתלקחות המטוס. עקב ההתרסקות נסגר המרחב האווירי באזור שדה התעופה ראש פינה, וחוקר תאונות הראשי במשרד התחבורה התחיל בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע.

זירת ההתרסקות, היום. תצלום: ירון קמינסקי

עקיבא רוזנווסר, מתנדב זק"א שהגיע לזירת האירוע מסר ל"הארץ" כי "היה קשה להגיע למקום ההתרסקות. כשהגענו לשטח, המטוס עדיין בער וצוות כיבוי אש עוד פעל במקום". בוקר שעבד באזור סיפר כי "הבחנו בעשן שעולה ממקום ההתרסקות, אבל לא ראינו את התרסקות המטוס. כמו כן שמענו קולות של פיצוץ מאזור ההתרסקות, וכעבור מספר דקות ראינו מסוק שסורק את המקום".

באוגוסט 2010 בשדה פתוח סמוך לקיבוץ קבוצת שילר בשפלה. המטוס התרסק כ-200 מטר לפני המנחת הנמצא בסמוך למקום.

זירת ההתרסקות, היום. (תצלום: ירון קמינסקי)

בנובמבר 2009 . המסוק צנח לים, כ-300 מטר מול חוף סירונית בנתניה. מחקירת התאונה עלה כי כשל טכני מבני באחד הלהבים הראשיים במהלך הטיסה היא שהובילה לתאונה. "מכון הבדק שתחזק את המסוק, המכונאים שטיפלו בו והטייסים שטסו בו, כשלו ולא הצליחו לגלותו מבעוד מועד", נקבע בדו"ח התאונה.

במאי 2009 נפצע אדם אחד באורח קשה ואדם נוסף באורח קל בהתרסקות מטוס אולטרה-לייט בחצר בית ברחוב רותם בנס ציונה, סמוך לרחובות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום טיפלו בפצועים ופינו אותם לבית חולים אסף הרופא ראשון לציון. דיירי הבית עצמו לא נפגעו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ