עיריית ירושלים הקימה גדר בחצר כדי להפריד בין ילדי גן חילונים לחרדים

עד כה השתמשו גנים חילוניים וחרדיים בשכונת קרית יובל בחצר המשותפת והילדים אף שיחקו זה עם זה. כעת מפרידה ביניהם גדר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עיריית ירושלים הקימה היום (שישי) גדר הפרדה בחצר שהיתה עד עתה משותפת לגן חילוני ולגן חרדי בשכונת קרית יובל בירושלים. ההורים החילונים זועמים על ההחלטה שהתקבלה מבלי לעדכן אותם כלל. ההורים החרדים הסבירו את הצורך בגדר בכך שהילדים החילונים לובשים גופיות ואינם חובשים כיפות.

גן פשוש שנמצא ברחוב קלנר בשכונה נפתח השנה על ידי הורים חילונים, שחלקם הגדול שותף פעיל במאבק נגד התחרדות קרית יובל. אחת מהמטרות המוצהרות של הגן היתה לחזק את כוח המשיכה של השכונה לזוגות של חילונים צעירים. הגן פעל באותו מבנה בו פועלים שני גנים חרדיים, השייכים לרשת "עץ הדעת". כל הגנים השתמשו בחצר המשותפת, וההורים סיפרו שלא פעם היו גם הילדים משחקים זה עם זה.

הגדר בגן פשוש, היום. תצלום: מיכל פתאל

עם זאת, כמה הורים חרדים לא היו מרוצים מהקרבה בין הגנים ופנו לנציגיהם בעירייה בבקשה להקים את הגדר. אחת האמהות החילוניות בגן, אסתי קרמייר, סיפרה שהיו הורים חרדים שפנו לרב מוכר משכונת בית וגן הסמוכה, אך הוא פסק שכדי למנוע שנאת חינם אין להקים את הגדר. למרות זאת, הבוקר הגיע פועל של עיריית ירושלים והקים גדר גבוהה. בשבוע הבא אמורה הגדר גם להיות מכוסה בברזנט, כדי שהילדים לא יראו זה את זה.

"זה יוצר תחושה של כלוב", אמר קרמייר והוסיפה: "זה מצער שהילדים הסתדרו אחד עם השני והיו משחקים ביחד וחבל שאנחנו המבוגרים יוצרים להם את ההפרדה ומראים להם שאי אפשר לחיות ביחד באותה עיר ובאותה מדינה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בעקבות מצוקת מבנים לגני ילדים בשכונת קרית יובל ובמטרה להיענות לדרכי כלל התלמידים באזור, חילונים וחרדים החליטה ועדת ההקצאות של העיריה לחלק את המבנה הקיים ששימש לגני ילדים חרדיים באופן שישמש גם את הורי הילדים החילונים בשכונה. הגדר תוקם מתוך ראייה רחבה הנותנת מענה לצרכים של כל קהילה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ