חרף השביתה: עיני והממונה על השכר בחו"ל

האנשים החזקים באוצר ובהסתדרות לא משתתפים במשא ומתן

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שביתתם של העובדים הסוציאליים יוצאת היום לדרך, כאשר בין נציגי משרד האוצר לבין ראשי איגוד העובדים הסוציאליים משתרר נתק של ממש במשא ומתן.

חרף העובדה ששביתתם של העובדים הסוציאליים תביא להפסקת שירותי הרווחה בכל רחבי הארץ למשך זמן בלתי מוגבל, יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, המריא אתמול בערב לארצות הברית, שם צפויות לו, בין יתר פעילויותיו, פגישות עם ראשי הארגונים היהודיים.

במשרדי האוצר ובמשרד הרווחה קיימת אכזבה גדולה מכך שיושב ראש ההסתדרות, שידוע ביכולותיו לגבש פתרונות של הרגע האחרון גם לסכסוכי עבודה מסובכים וממושכים, לא דחה את נסיעתו לארצות הברית אמש, בעיצומו של המשבר בדיונים בין האוצר לאיגוד העובדים הסוציאליים.

אלא שגם לאנשי משרד האוצר אין כל כך מה להלין על יושב ראש ההסתדרות. זאת מכיוון שגם הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, אילן לוין, בילה את עשרת הימים האחרונים בארצות הברית. לוין לא היה מעורב במגעים שהתנהלו שלשום בין הצדדים במטרה למנוע את שביתת העובדים הסוציאליים.

גורמים בהסתדרות אומרים שהיעדרותו של עיני מהארץ בימים הקרובים אינה קריטית, מכיוון שאת מקומו בניהול המשא ומתן עם משרד האוצר ממלא יושב ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עורך דין אבי ניסנקורן, שהוא איש אמונו.

אנשי משרד האוצר אומרים אף הם שנסיעתו של הממונה על השכר לוין לא פגעה ביכולת הניהול של המשא ומתן עם איגוד העובדים הסוציאליים, שכן סגן הממונה על השכר, יוסי כהן, הוא איש עתיר ניסיון במצבים מעין אלו.

עם זאת, ראוי לשאול אם שני האישים הבולטים בתחום יחסי העבודה בישראל - יושב ראש ההסתדרות עיני והממונה על השכר לוין - היו מרשים לעצמם להיעדר מהארץ אילו לא היה מדובר בשביתה של העובדים הסוציאליים, אלא בשביתה של קבוצה חזקה יותר במשק - עובדי הנמלים, למשל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ