אם לשישה: "השביתה תפגע בסיוע"

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

ירדנה בורגאוקר, אם לשישה מבאר שבע, לא זוכרת איך חייה נראו לפני שנאלצה להעביר ימיה בכתיבת מכתבים למי שמוכן לעזור. "הכל היה בסדר וחיינו התנהלו כשגרה", היא אומרת, "עד שבעלי החל לסבול מכאבים ואובחן כחולה במחלת שרירים - ונאלץ להפסיק לעבוד".

המצוקה הכלכלית הובילה את בורגאוקר לשירותי הרווחה, אך כעת כל הטיפול נתקע. "הם מסייעים לנו ברכישת התרופות - מדובר בתרופות יקרות מאוד - ובמישור השיקומי הם מנסים למצוא לבעלי עבודה", היא אומרת, "אני גם אמורה לקבל מהם ניירת שמסדירה סיוע כלכלי למימון פנימייה לבת שלי, אבל גם זה ייתקע עכשיו בגלל השביתה. הממשלה הזאת אנטי-חברתית ודואגת רק לעשירים. לא ממש מעניינים אותה שירותי הרווחה שמסייעים לחלשים".

"אני ממש לא יודעת איך אשרוד את התקופה הזו", אומרת בייאוש עמליה דוידי מבת ים. דוידי היא אם לחמישה ילדים ששלושה מהם חולים במחלה גנטית שמקשה עליהם לנהל אורח חיים שגרתי. דוידי מספרת שהיא נעזרת רבות בשירותי הרווחה בעירה "על מנת לשרוד". "הילדים חווים שני התקפים בשבוע ומתאשפזים לתקופות ממושכות. פניתי לשירותי הרווחה כדי שיסייעו לי באישורים הנדרשים לשילוב הילדים בגנים מיוחדים שיעזרו להם להשלים את החומר. עכשיו לא יהיה מי שיטפל בפנייה שלי".

היום, לאור הגיחות החוזרות ונשנות לבתי חולים עם ילדיה הבוגרים, זקוקה דוידי לעזרתם של שירותי הרווחה במציאת סידור לבתה התינוקת. "יש לנו גן צמוד לבית, שהגננות בו מכירות את המשפחה. אם קורה משהו לאחד הילדים הן יודעות איך לסייע. מנהלת הגן שמרה לי מקום שהתפנה, אך עד שהשביתה לא תסתיים הבקשה לא תטופל. ויש דבר נוסף: שירותי הרווחה עדכנו אותנו שלאור מצבנו, מגיע לנו סיוע בשכר דירה ממשרד הבינוי והשיכון. בגלל השביתה ניאלץ לחכות לדו"ח הסוציאלי, מה שיעכב את הסיוע בכמה חודשים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ