עיריית ירושלים הקימה גדר הפרדה בין גן ילדים חילוני לגן חרדי בקרית יובל

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עיריית ירושלים השלימה אתמול הקמת גדר הפרדה בחצר, שהיתה עד עתה משותפת לגן ילדים חילוני ולגן חרדי בשכונת קרית יובל. ההורים החילונים זועמים על ההחלטה שהתקבלה מבלי לשתף אותם, ואתמול הם הפגינו נגד הקמת הגדר. גם בקרב ההורים החרדים נשמעה ביקורת על ההחלטה. תומכי הגדר מקרב החרדים הסבירו את הצורך בהפרדה, בכך שהילדים החרדים עלולים לראות את החילונים בגופיות וללא כיפות.

גן "פשוש", נפתח בתחילת השנה על ידי הורים חילוניים, שחלקם שותף פעיל במאבק נגד התחרדות קריית יובל. בגן לומדים ילדים ממשפחות חילוניות ודתיות.

הגנים השתמשו בחצר המשותפת ביחד, וההורים סיפרו שלא פעם היו גם הילדים משחקים זה עם זה. עם זאת, כמה הורים חרדיים לא היו מרוצים מהקרבה בין הגנים והחלו לפעול אצל נציגיהם בעירייה כדי לקדם את בניית הגדר. בעקבות הלחץ הגיע ביום שישי בבוקר פועל של עיריית ירושלים והקים גדר גבוהה, ובימים הקרובים תכוסה הגדר בברזנט כדי למנוע מהילדים לראות זה את זה.

"זה יוצר תחושה של כלוב", אמרה אסתי קרמייר, אמא לילדה בגן החילוני, והוסיפה: "זה מצער שהילדים הסתדרו אחד עם השני ושיחקו ביחד, ואנחנו המבוגרים יוצרים להם את ההפרדה ומראים להם שאי אפשר לחיות ביחד באותה עיר ובאותה מדינה". "זה עצוב מאוד לגדל ילדים בסביבה כזו", הוסיף עמנואל שטנר, אב לילדה בגן החילוני, "זו היתה שכנות נורמלית. כואב לחשוב מה זה אומר על השכונה והעיר שלנו. איפה הגטואיזציה הזו תיגמר?". שטנר, חובש כיפה, מדגיש כי אין מדובר בגן חילוני, אלא ב"גן ישראלי במובן הכי טוב, יש אוכל כשר וקבלת שבת. מה ילדה בת שנתיים צריכה יותר מזה?".

"אנחנו לא מקיפים את גן פשוש בגדר, אנחנו מקיפים את עצמנו", אמר בתגובה לדברים אהרון, חבר ועד ההורים החרדי, שביקש שלא להזדהות בשמו המלא, "אנחנו רוצים חינוך עצמאי. זה חשוב להורים החרדים מאותה סיבה שההורים החילוניים לא ירצו שהגננות חרדיות יתערבו בחינוך של הילדים שלהם, כך אנחנו לא רוצים שגננות חילוניות יתערבו בחינוך של הילדים שלנו".

מעיריית ירושלים נמסר: "במטרה להיענות לצרכי כלל התלמידים באזור, החליטה העירייה לחלק את המבנה ששימש לגני ילדים חרדיים, באופן שישמש גם את הורי הילדים החילוניים בשכונה. הגדר תוקם מתוך ראייה רחבה הנותנת מענה לצרכים של כל קהילה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ