המשא ומתן בין האוצר לעובדים הסוציאליים חודש ללא תוצאות

איגוד העובדים הסוציאליים דורש העלאת שכר מינימלית של 30%, כשבמשרד האוצר מציעים לבעלי השכר הנמוך תוספת של 20%

דנה, יילר פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה, יילר פולק

המשא ומתן בין נציגי משרד האוצר להסתדרות ואיגוד העובדים הסוציאליים התחדש הבוקר (שני), אך לאחר דיון של למעלה משעתיים בו כל צד הציג את דרישותיו, הסתיימו השיחות ללא הסכמות.

איגוד העובדים הסוציאליים דורש העלאת שכר מינימלית של 30%, כשבמשרד האוצר מציעים לבעלי השכר הנמוך תוספת של 20%. ניכר כי על הפערים המספריים יהיה ניתן לגשר ובמרכז חילוקי הדעות עומדת דרישתם הנוספת של האיגוד להחלת ההסכם הקיבוצי על העובדים בעמותות, וארגוני המגזר השלישי. נכון לרגע זה מסרבים באוצר להסכים לדרישה.

הפגנת העובדים הסוציאליים, אתמול. תצלום: אלי הרשקוביץ

יש לציין כי באיגוד מתעקשים כי האוצר יקבע תחילה את עלות ההסכם כולו, ואילו במשרד האוצר מתעקשים לסייע לעובדים שמרוויחים שכר נמוך ולא לאפשר להסתדרות לחלק את התוספת כראות עיניהם.

בהסתדרות מסרו עם תום הפגישה כי "משרד האוצר עדיין לא נתן תשובה חיובית בעניין מנגנון החלת תוספות השכר גם לעובדים סוציאליים המועסקים בעמותות פרטיות, לכן לא ניתן להתקדם. כמו כן לא חלה התקדמות של האוצר בעלות ההסכם".

במשרד האוצר טענו כי "כל צד הציג דרישותיו ועמדותיו ואנשי המקצוע יחזרו לירושלים להתייעצות עם שר האוצר. טרם נקבע מועד חדש להמשך השיחות אך המטרה היא להביא לסיום השביתה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ